Další voják nosil symboly SS

Ilustrační foto
Autor: hra - 
27. listopadu 2009
19:09

Vojenská policie zadržela dalšího vojáka, který sympatizoval s fašismem a veřejně nosil symboly SS. Příslušník rotmistrovského sboru 25. protiletadlové raketové brigády ve Strakonicích byl okamžitě zproštěn výkonu služby.

Je podezřelý z trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod občanů.

Náčelník generálního štábu Vlastimil Picek nařídil už 11. listopadu kontrolu výstroje všech vojáků Armády České republiky. Právě namátková kontrola se vojákovi stala osudnou. „Veřejným nošením symboliky propagoval zločineckou organizaci,“ uvedl k jeho zadržení Jan Pejšek z tiskového oddělení Ministerstva obrany. S největší pravděpodobností čeká vojáka propuštění z armády.

Začátkem měsíce ministr obrany Martin Barták propustil dva vojáky sloužící v Afghánistánu, kteří propagovali nacistické symboly. Jejich velitelé jsou do vyšetření případu mimo službu.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud