Norská princezna pláče: Šílený střelec jí zastřelil bratra

Autor: ap - 
25. července 2011
11:39

Smrt, která tak nevybíravým způsobem zasáhla do života desítek nevinných mladých lidí postihla i norský královský dvůr.

Mezi oběťmi zbabělého neonacisty Anderse Behringa Brevika je totiž také nevlastní bratr korunní princezny Mette-Marit. Trond Berntsen († 51) na ostrově zemřel na ostrově Utoya při zoufalé obraně svého desetiletého syna. Behring neozbrojeného muže bez milosti zastřelil. Tak jako desítky dalších, převážně mladých obětí. Díky odvaze Tronda jeho syn bestiální řádění šíleného střelce přežil.

Berntsen se v táboře mladých sociálních demokratů zdržoval soukromě. "Myšlenky princezny jsou s pozůstalými," uvedla agentuře NTB mluvčí dvora. Princezna je zdrcená. Trond Berntsen a korunní princezná Mette-Marit mají společnou matku.

Anders Behring Breivik, podezřelý z pátečního masakru na ostrově u Osla a atentátu v norské metropoli, stane ještě v pondělí soudcem, který rozhodne o jeho umístění do vyšetřovací vazby. Hrozí mu nejvíc 21 let, a to přesto že norská veřejnost, žádá pro vraha trest smrti. K soudu chce dorazit v uniformě.

 

miriam ( 26. července 2011 08:19 )

Chápu, že podstatou článku je něco jiného, ale kdy už redaktoři Plesku přestanou psát nesmysly? Pokud mají sourozenci společného alespoň jednoho biologického rodiče, pak jsou to sourozenci VLASTNÍ, viz např. wikipedie

zdan ( 26. července 2011 07:15 )

Toto je ukazka lidi obdivujici Vaclava Klause.

sheila16 ( 25. července 2011 18:16 )

Nenáviděl moderní pokrokovou Norskou sociální demokracií, které nikomu neubližovala, jen hájila rovné podmínky na práci, vzdělání a společenské uplatnění, vyznávala férovou hospodářskou soutěž v soukromém podnikání - NE TUNELOVÁNÍ A PODVODY a KLIENTELISMUS, ten šílenec ale usiloval o totalitní vládnutí konzervativní pravice a rozdělení společnosti na bohatou elitu a poddané otroky. Pravicové strany prosazují moc a vliv jen pro bohaté vyvolené, vzdělání jen pro bohaté vyvolené (pro ostatní krumpáč nebo koště do ruky), zdravotní péče jen pro bohaté (ostatní nechť chcípnou, když nemají na zaplacení) atd. Konzervativní pravice to je novodobá forma feudalismu 21. stol. a vytváření nerovných podmínek ve společnosti.

sheila16 ( 25. července 2011 18:04 )

Takhle to dopadá, když je někdo zapálený konzervativní pravičák, obdivovatel W. Churchila a Václava Klause a s tou likvidací socialistů to bere opravdu vážně

rexiv ( 25. července 2011 17:24 )

Nevím co má svobodný zednář společného s neonacismem? Mohla by to redakce vysvětlit?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud