Vrah z Norska před masakrem napsal: Koupím si luxusní prostitutku

Autor: Lukáš Pfauser, Kjos - 
24. července 2011
23:07

Masový vrah z Norska, který má na svědomí 93 lidských životů, ve svém rozsáhlém manifestu Evropská deklarace nezávislosti vylíčil některé podrobnosti z intimního života. Se ženami podle vlastních slov nechtěl navazovat delší známosti, protože se bál, že by to ohrozilo jeho krvavé plány. Anders Behring Breivik (32) se dále svěřil, že si týden před norským masakrem v přepočtu za téměř 50 tisíc Kč zamluvil luxusní prostitutku.

„Pokud jde o ženy, vyhovují mi krátkodobé známosti, vyhovuje mi, když jsou ženy iniciativní –  zvláště teď, když se cítím neskutečně v kondici. Vztahům na delší dobu se ale vyhýbám, protože by mohly komplikovat moje plány. Víc než lásku na jednu noc zkrátka nehledám,“ uvedl masový vrah.

V jednom ze svých zvrhlých zápisů Anders Behring Breivik mluví o plánech na placený sex. „V rozpočtu jsem si vyčlenil 2000 euro, za které chci týden před vykonáním své mise koupit přes eskortní službu velmi luxusní prostitutku. Uskutečním to buď před tím než naposledy půjdu do kostela jako mučedník nebo potom. Určitě mi to pomůže uvolnit mysl, protože budu ve velké tenzi a nervózní. Je mnohem snazší čelit smrti, když víte, že jste biologicky, mentálně a duchovně uvolnění,“ napsal ve svém traktátu, který čítá 1500 stran.

Z jaké byl rodiny?

Breivik se na stránkách zabývá také rodinnými záležitostmi. Server britského deníku Daily Mail napsal, že vrahův otec Jens měl z předešlého manželství tři děti, když potkal Andersovu matku Elisabeth. Ta měla z dřívějšího svazku dceru. Manželství diplomata a zdravotní sestry ale dlouho nevydrželo – když byl Breivikovi rok, odstěhoval se z Londýna do Osla, kde pak žil s nevlastní sestrou a matkou. Elisabeth se rozhodla znovu se vdát, to samé učinil i exmanžel Jens, který si vzal kolegyni z ambasády a pozdější vicekonzulku na norském zastupitelském úřadě Londýně.

V manifestu Brevik také popisuje ideologické založení příbuzných a naznačuje, že neměl stabilní rodinné zázemí – otec a nevlastní matka se prý soudili o opatrovnictví, spor ale prohráli.

„Nechovám zášť jako někteří moji sourozenci. Myslím si, že otec neumí moc dobře vycházet s lidmi, snažil jsem se ho kontaktovat před pěti lety, ale řekl mi, že kvůli chatrnému zdraví není psychicky připraven na to, abychom se dali zase dohromady,“ napsal vrah.

gevi ( 25. července 2011 13:34 )

Myslím, že Klause přeceňujete. Z jedné zmínky soudit, že byl jeho obdivovatelem? Zkrátka se mu líbí to, že Klaus není pro tuto podobu EU. To si ovšem třeba já myslím taky.

kudlankabezbozna ( 25. července 2011 10:57 )

a já si zase od pohledu nemyslím, že má nějaký komplex. Spíš na mě dělá dojem jako neskutečný narcis - bez diskuse je to pohlednej chlap, kterej to o sobě sakra dobře ví a dává to najevo. Podívejte, jaký já jsem hezký hoch, jak mi ta uniforma sekne, to všichni musíte čubrnět. Neřekla bych, že komplex z dětství v podobě šikany. Spíš se mi zdá, že v dětství nezažil skutečnou rodičovskou lásku, nenaučil se pravidla jak navazovat vztah k jiným lidem. Na to ukazuje i to jeho prohlášení, že stojí jen o vztahy na jednu noc, chraňbůh něco trvalého!!! Citový chlad a deprivace. To se pak jeden nediví, že úplně chladnokrevně odpráskne skoro sto lidí. Nechápe, co to je za hrůzu ztratit jednu jedinou milovanou osobu.

nanometr ( 25. července 2011 09:55 )

Za naprostou vetsinou podobnych cinu vzdycky stoji porucha osobnosti, jejiz zaklad byl polozen uz v detstvi pachatele, casto jde o jedince, kterym se posmivali v kolektivu, nebo on mel pocit, ze ho malo docenuji, tak si zacal oblikat uniformy, aby si pripadal vice chlap, jenze to mu nestacilo, tak zacal si porizovat strelne zbrane atd atd. a dorostlo to k tomu, co se stalo. Primarni pricinou muze byt skutecne trebas to, ze mel maleho pindika, nebo jakykoli jiny problem podobneho osobniho razu. Kdyz se poscita chybna vychova, vrozene sklony k neprimerenemu chovani, mindraky, nasili v mediich a PC hrach, neni divu, ze se pak v tom mnozstvi podobne postizenych najde nekdo, kdo to tzv, dotahne do konce a vyridi si to s celym svetem.

nanometr ( 25. července 2011 09:54 )

Skutecne neverim na "uslechtile" pohnutky, ktere toho mladika udajne vedly k pachani masove vrazdy na nevinnych, vetsinou detech a dospivajicich. Pry chtel vystoupit na obranu krestanu proti islamu atd... blabla... Ja myslim, ze to je zastupny duvod, chlapec zfanatizovany strileckama na PC, si chtel zkusit real. Zaminku si nasel, ze udajne je to krizacka valka, aby tomu dodal nejaky jakoze duvod. Je jasne, co udela dennodenni sledovani nasili v mediich a hrani agresivnich PC her s mozkem cloveka po nekolika letech. Ten clovek zil ve svem svete plnem nasili a smrti a vrazdeni, magicky ho to pritahovalo, ty politicke a nabozenske duvody jsou infantilni a neverohodne. Hloupy nebyl, na spachani sofistikovaneho masoveho vrazdeni musi mit pachatel nadprumernou inteligenci. Nicmene trvam na tom, ze politicke a nabozenske duvody proklamovane pachatelem jsou zcela zastupne. Sikmund Freud uz davno odhalil prave pohnutky lidskeho konani. Spokojeny chlapik, zamilovany, s uspokojivym sex. zivotem, bez frutraci z detsvi a bez negativnich nasilnych vzoru takovy cin nikdy neudela. Takovemu krvavemu jednani vzdycky predchazi obdobny scenar a obdobne pohnutky. Ideologie je vzdy, opakuji vzdy zastupna. Zakladnim motivem pachatelu seriovych a masovych vrazd je vzdy touha neco ukazat svetu, vyrizeni si uctu za frustrace a krivdy z minulosti. Vsimnete si, ze utocil na deti a mladez, tam je trebas hledat skutecne priciny. Nasili v medicih a PC hrach je pak inspirujici, ztotozneni se s hrdiny, nakopnuti. On sam diky tomu co vykonal, bude hrdinou pro podobne smyslejici a frustrovane. Uz jak se oblikal, jak pozoval pred objektivem, jak si liboval v uniformach, ze i u soudu chce byt v uniforme, z toho je jasne, ze chtel byt predevsim KING, jakoze je frajer, vzbudit dojem, o to mu slo, je zbytecne debatovat o ideologiich. To je cin zamindrakovaneho kluka, co chtel svetu dokazat, ze je jeste lepsi nez jeho hrdinove v jeho oblibenych PC hrach. Proste Superman. Za naprostou vetsinou podo

sheila16 ( 25. července 2011 09:50 )

Ve skutečnosti byl ten fanatický pravicový konzervativec, obdivovatel W.Churchila a Václava Klause, slaboch a zbabělec ! To že nenáviděl lidi s jinou barvou pletí než bílou a že nenáviděl Norskou sociální demokracií je jedna věc, jenže on nešel za těmi politiky, ale zbaběle postřílel bezbranné a zcela nevinné děti Norské sociální demokracie !!! Netvor zbabělý úchylný pravičácký

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud