Neděle 21. července 2024
Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna
Polojasno 30°C

Mám tě rád, ale odstup! Herec George Clooney vyzval Bidena, ať vzdá kampaň

Autor: ČTK - 
10. července 2024
18:59

Americký herec George Clooney, který je dlouholetým podporovatelem a významným dárcem Demokratické strany, vyzval prezidenta Joea Bidena k odstoupení z kampaně. Napsal to v komentáři pro list The New York Times. Clooney uvedl, že má Bidena rád, ale demokraté s ním podle něj prohrají nejen prezidentské volby, ale přijdou i o Senát a nezískají kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů.

„Není to jen můj názor, je to názor všech senátorů, členů Kongresu a guvernérů, se kterými jsem soukromě mluvil. Všech do jednoho, bez ohledu na to, co říkají veřejně,“ napsal Clooney. Hollywoodská hvězda v minulosti uspořádala pro demokraty několik fundraisingových akcí, včetně akce pro Bidena, která se konala minulý měsíc. Na galavečeru, kterého se zúčastnily filmové i hudební celebrity, dárci či bývalý prezident Barack Obama, se vybralo 28 milionů dolarů (přes 655 milionů Kč), což je pro stranu rekord.

„Miluji Joea Bidena ... Považuji ho za svého přítele a věřím v něj. Věřím v jeho charakter. Věřím v jeho morálku. Za poslední čtyři roky vyhrál mnoho bitev, kterým čelil. Ale jediná bitva, kterou nemůže vyhrát, je boj s časem,“ napsal Clooney. Vzápětí dodal, že Biden, kterého před třemi týdny osobně viděl, vystupoval stejně jako v předvolebním televizním duelu s republikánem Donaldem Trumpem. Biden od té doby kvůli svému slabému výkonu čelí řadě výzev k odstoupení z kampaně, ale odmítá to učinit.

Clooney v komentáři uvedl, že demokraté by měli vybrat nového kandidáta na svém sjezdu příští měsíc. Dodal, že tento proces sice bude „chaotický“, ale „probudí“ voliče a „oživí“ stranu.

„Joe Biden je hrdina; zachránil demokracii v roce 2020. Potřebujeme, aby to udělal znovu v roce 2024,“ uzavřel Clooney svou výzvu k jeho odstoupení z kampaně.

Čas se krátí

Biden se musí rychle rozhodnout, zda zůstane v boji o Bílý dům v roce 2024, uvedla dnes bývalá předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, která je dlouholetou Bidenovou spojenkyní. Zároveň ale odmítla definitivně říci, zda by si přála, aby kandidoval. Vyjádření Pelosiové podle agentury Reuters nicméně naznačilo, že by mohl čelit nové vlně pochybností ze strany demokratů.

Již téměř dva týdny se 81letý Biden snaží zastavit odklon demokratických zákonodárců, dárců a dalších spojenců, kteří se obávají, že by mohl 5. listopadu prohrát volby s 78letým republikánem Trumpem. Prezident opakovaně prohlásil, že bude demokratickým kandidátem a že věří, že Trumpa dokáže porazit.

Video  Fiala v USA: V Bílém domě ho přijal prezident Biden, zavítal i na NHL či do Kongresu  - Úřad vlády ČR
Video se připravuje ...

Soliter56O ( 11. července 2024 11:01 )

Jen ať tam ten Biden pěkně zůstane ... Pokud kvůli němu "demokrati" prohrají volby, tak je to muž na pravém místě ... )))))

Uživatel_5348861 ( 11. července 2024 01:17 )

No jo, dalsi herec, co podporuje tu demokratickou luzu.

mildred ( 10. července 2024 20:43 )

Mě ten Biden připadá, vzhledem tu masku, jak vraždila v Haloweenu, toho vraha,ty černé , žraločí oči,on to má jak díry do hlavy,..bojím se ho,.nedělá vůbec na mne dobrý dojem,...

doktormediciny ( 10. července 2024 20:16 )

Ja tedea nevim,, podle mne je to prioserna drzost. Mozna ze v Americe je to spolecenska norma 😕

Zobrazit celou diskusi