Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 19°C

Poslední rozloučení Darie Navalné s otcem: „Navždy zůstaneš mým hrdinou“

Autor: DVL, swp - 
1. března 2024
18:44

Po manželce Alexeje Navalného Juliji Navalné přidala na sociální sítě příspěvek i jejich dcera Daria Navalná. Učinila tak poté, co dnes v Moskvě proběhl pohřeb jejího otce. „Je běžné, že lidé říkají, že jsou rodiče jejich vzorem. V mém případě je to ale pravda,“ napsala.

„Je běžné, že lidé říkají, že jsou rodiče jejich vzorem. V mém případě je to ale pravda,“ napsala 23letá Daria Navalná, která studuje v Kalifornii na univerzitě. 

Ve svém příspěvku svého otce velmi chválila za to, jaký byl. „Tati, byl jsi příkladem pro mnohé na celém světě. Tvůj optimismus a nakažlivý upřimný úsměv. Tvoje zvědavost a touha po nových znalostech. Tvoje úžasná schopnost najít se všemi společnou řeč. Smysl pro humor. Vytrvalost. Schopnost volit správná slova ve správný okamžik, nebo použít vtip pro uvolnění těžké situace. Tvoje laskavost. Víra v dobro, v sebe, v lidi,“ napsala na sociální síti Instagram.

Vzpomínala i na to, co ji otec naučil. „Od dětství jsi mě učil žít podle zásad. Žít důstojně. Svůj život jsi dal za mě, mou matku, za Zachara a Rusko. Slibuji ti, že budu žít tak, jak jsi mě učil, abys byl hrdý,“ napsala dále Navalného dcera.

„Vždy jsi byl a navždy zůstaneš mým příkladem. Mým hrdinou. Mým tátou. Moc tě miluji. Odpočívej v pokoji,“ zakončila.

Pohřbu se stejně jako její matka Julija Navalná a bratr Zachar nezúčastnila. Navalná v průběhu dne pak sdílela na Instagramu emotivní video, ve kterém se také loučila se svým manželem.

23:22
12. 4. 2024

Vážení čtenáři, na noc se online k Ukrajině odmlčí, na shledanou zítra.

22:37
12. 4. 2024

Běloruský diktátor Alexandr Lukašenko prohlásil, že Ukrajina a Západ by měly zahájit jednání s Ruskem. „Dnes nastal okamžik, aby si především Ukrajinci sedli k jednacímu stolu a konečně se dohodli,“ řekl podle kanálu Nexta TV.

21:53
12. 4. 2024

Čína podle Spojených států podporuje ruskou válku na Ukrajině tím, že Moskvě poskytuje velké množství strojů, mikroelektroniky či technologií pro drony a řízené střely, díky čemuž Rusko může navyšovat svou zbrojní výrobu. S odvoláním na dva vysoce postavené americké činitele o tom dnes informovaly agentury AP a Reuters.

Podle nejmenovaných činitelů v roce 2023 pocházelo přibližně 90 procent ruské mikroelektroniky z Číny, a Rusko ji používalo mimo jiné k výrobě raket, tanků či letadel. Také téměř 70 procent ruského dovozu obráběcích strojů v posledním čtvrtletí loňského roku pocházelo z Číny. Čínské a ruské subjekty dále podle poznatků amerických zpravodajských služeb společně pracují na výrobě bezpilotních letounů v Rusku či na zlepšení ruských satelitních kapacit využitelných na Ukrajině.

Americký prezident Joe Biden o problematice v nedávném telefonátu hovořil s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.

Zobrazit celý online

Video  Alexej Navalnyj den před smrtí  - Profimedia
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi