Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Prokřehlého Navalného zabili úderem do srdce? „Je to stará technika KGB,“ tvrdí aktivista

Autor: DVL, ČTK, swp - 
25. února 2024
05:00

Podle lidsko-právního aktivisty Vladimira Osečkina byl lídr opozice Alexej Navalnyj zabit jediným úderem do srdce. „Je to charakteristický znak KGB," řekl Osečkin a odvolal se přitom na své zdroje přímo z trestanecké kolonie Polární vlk, kde právě Navalnyj zemřel. Informoval o tom americký deník The New York Post.

Ruský opoziční lídr Alexej Navalnyj byl možná zabit jediným úderem do srdce, což je „charakteristických znakem KGB“, tvrdí aktivista za lidská práva s tím, že má zasvěcené informace. 

Nejurputnější kritik Kremlu byl nalezen s pohmožděninami na hlavě a hrudi v souladu s technikou „jednoho úderu“, uvedl Vladimir Osečkin, zakladatel lidsko-právní skupiny Gulagu.net a odkazoval se na zdroj z trestanecké kolonie Polární vlk, kde Navalnyj zemřel. 

Stará metoda KGB

„Je to stará metoda divizí speciálních sil KGB,“ uvedl Osečkin k velmi obávané vnitřní bezpečnostní službě ze sovětské éry. „Trénují své tajné agenty, aby zabili člověka jednou ranou do srdce.“

K přípravě na smrtící úder byl Navalnyj nucen chodit po venku více než dvě hodiny v Jamalsko-něneckém autonomním okruhu v drsných teplotách pod nulou, aby bylo jeho tělo oslabeno, dodal Osečkin a odkazoval se na nejmenovaný zdroj z vězení. „Myslím, že nejdřív zničili jeho tělo tím, jak ho dlouho nutili chodit v mrazech, zpomalili mu krevní oběh. Pak je to velmi jednoduché zabít někoho během sekund, pokud s tím má tajný agent zkušenost,“ řekl Osečkin. 

Bývalí vězni, kteří si odpykali tresty v arktické oblasti, již dříve hlásili, že dozorci tímto způsobem zabíjeli spoluvězně, dodal Osečkin.

Aktivista si nemyslí, že by ho otrávili látkou Novičok, jak se domnívá vdova po Navalném Julija Navalná. „Je to samozřejmě možné, ale když je někdo pod kontrolou vězeňského systému, existuje mnoho možností, jak ho zabít. Novičok by na jeho těle zanechal stopu a to by vedlo přímo zpátky k Putinovi, protože už to jednou zkusil,“ podotkl Osečkin. 

Navalnyj podle tvrzení ruských úřadů zemřel náhle v pátek ve vězení. Okolo jeho úmrtí ale panuje řada nejasností. Julija Navalná i spolupracovníci tohoto opozičního politika viní z jeho smrti Putina. Tělo úřady rodině vydaly až po osmi dnech.

8:18
Dnes

„Urputný odpor Ukrajinců brání Rusákům, aby plně kontrolovali dočasně dobytá území. A vždycky bude,“ tweetuje šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. „Rusák nemůže Ukrajince porazit. Takový národ se porazit nedá,“ píše ve svém každodenním hlášení o jaderné situaci na Ukrajině.

6:11
Dnes

Dobré ráno!

Americká Sněmovna reprezentantů bude tento týden projednávat balíky finanční pomoci Izraeli a Ukrajině jako samostatné zákony. Hlasovat by o nich zákonodárci mohli do konce týdne, uvedl v pondělí republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson. Demokraté v čele s prezidentem Joem Bidenem dál trvají na schválení celého balíku.

 

23:16
15. 4. 2024

Vážení čtenáři, zpravodajství z války na Ukrajině pro dnešní den končíme. Čerstvé zprávy přineseme opět v úterý ráno, dobrou noc.

Zobrazit celý online

Video  Bývalý velvyslanec Ukrajiny: Mobilizace je nevyhnutelná. Každý by měl být připraven chránit svoji zem.  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Uživatel_5650027 ( 25. února 2024 14:30 )

Myslíte, že Rusové o to stojí?

verka1 ( 25. února 2024 12:04 )

Měl byt rád že žije a je zdráv v Německu.

verka1 ( 25. února 2024 12:03 )

Bojoval za všechny Rusy, za politickou změnu... sám a vlastně nebyl sám podpora od EU, americký prezident...
Neuměli mu pomoci dostat se z Ruska.
Měl byt

Jean Sorbone ( 25. února 2024 11:19 )

Kolik těch novinářských blábolů ještě zveřejní ?

milan59 ( 25. února 2024 11:05 )

👍

Zobrazit celou diskusi