Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Přál si, aby byla jeho dcera mrtvá: Teď se s ní shledal a promluvil o stavu Emily (9)

26. listopadu 2023
07:52

Jen krátce poté, co se na veřejnost začala dostávat hrůzostrašná svědectví o masakru teroristů z Hamásu, vystoupil John Hand se srdcervoucím prohlášením. Raději než aby byla dcera v rukou barbarských hrdlořezů, přál by si, aby byla jeho dcera Emily (9) mrtvá. Nyní se s ní setkal, byla ve druhé skupině propuštěných rukojmí.  A promluvil o jejím stavu.

Záznamy a zprávy o krutém a krvelačném řádění Hamásu probouzely děsivé obavy příbuzných, kteří po útoku 7. října pohřešovali své blízké, které teroristé odvlekli do zajetí v Pásmu Gazy. Představy nelidského a brutálního zacházení přiměly zoufalého Johna Handa k prohlášení, které zaplnilo novinové titulky po celém světě.

Jakmile se ale John dověděl, že jeho dcera Emily je mezi zajatými rukojmími, okamžitě se zapojil do neúnavné kampaně na její osvobození. Jeho přání, aby se mu holčička, která v zajetí „oslavila“ své deváté narozeniny, se vyplnilo a jeho „nejhorší noční můra“ skončila v sobotu večer. Emily byla v druhé skupině propuštěných rukojmí, jejichž propuštění se kvůli nejasnostem a zmatkům protáhlo o několik hodin.

Video  Dojemná setkání rodin s rukojmími: Plné náruče a potoky slz  - Izraelské ministerstvo zahraničí
Video se připravuje ...

Když k němu přiběhla na nemocniční chodbě, slzy mu vyhrkly do očí. „Bál jsem se ji pevně obejmout, abych jí neublížil,“ přiznal krátce poté John, „nemám ponětí, co jí ti barbaři udělali“. „Je zlomená, ale je v jednom kuse,“ zhodnotil prvotní stav své dcery a nechal se slyšet, že jí vystrojí tu největší narozeninovou oslavu. John po smrti své ženy, která zemřela na rakovinu, když Emily byly dva roky, vychovává dceru sám.

„Emily je tak úžasně sladká a nevinná a já doufám a modlím se, aby jí to tento hrozný zážitek nevzal,“ nechal se slyšet John. „Předpokládám, že se na mě ze začátku bude velmi zlobit, protože si určitě říkala: ‚Kde je táta? Proč mě tatínek nepřišel zachránit?‘“ řekl John, který vzal s sebou na setkání s Emily také jejich psa Johnsieho. „Náš pes bude pro její zotavení velmi důležitý. Trval jsem, aby mohl sem jít se mnou. K mému překvapení to vojáci dovolili,“ řekl médiím dojatý otec.

12:00
2. 1. 2024

Válku v Gaze vyvolal překvapivý útok Hamásu na Izrael 7. října, při kterém podle Izraele zahynulo 1 200 lidí.

Palestinské zdravotnické úřady v Gaze ovládané Hamásem dnes uvedly, že si izraelská operace v Pásmu Gazy vyžádala životy 22 185 Palestinců a dalších 57 035 při ní bylo zraněno. Jen za poslední den bylo podle téhož zdroje při izraelských úderech v Pásmu Gazy zabito 207 Palestinců a 338 jich bylo zraněno.

Izrael tvrdí, že válka v Pásmu Gazy, která podle Reuters proměnila velkou část území s 2,3 milionu obyvatel v trosky a způsobila tam humanitární katastrofu, bude trvat ještě řadu měsíců. Tel Aviv však naznačil novou fázi ofenzívy, když v pondělí jeden z izraelských představitelů uvedl, že armáda tento měsíc stáhne své síly uvnitř Gazy a přejde na několikaměsíční fázi lokálnějších „likvidačních“ operací.

Děkujeme Vám za pozornost u našeho kontinuálního onlinu k válce mezi Izraelem a Hamásem. Další dění na Blízkém východě můžete sledovat i v roce 2024 na Blesk.cz prostřednictvím dílčích článků. Přejeme Vám šťastné vykročení do nového, doufejme, že poklidnějšího roku.

10:32
2. 1. 2024

Izraelská armáda oznámila, že v noci na dnešek podnikla vzdušné údery v Sýrii v reakci na útoky na severní Izrael. 

9:30
2. 1. 2024

Nad letištěm v severoiráckém Irbílu, kde působí američtí vojáci a jejich spojenci, byl sestřelen ozbrojený dron, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované bezpečnostní zdroje. Zda si incident vyžádal škody nebo oběti na životech, není v tuto chvíli jasné.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

jity ( 27. listopadu 2023 12:35 )

Naštěstí neurobili, ale jakým právem by vám někdo unesl dítě a držel ho 50dní i když by mu dávali najíst? Vy byste nic nevěděla jak se dítě má? Co těch 1400 nebo kolik lidí zavražděných. O těch se nemluví, dívku z Německa o její mrtvé tělo si pucovali boty a další zvěrstva.

Jana Strnadkova ( 27. listopadu 2023 12:08 )

A co byste dělal,vy??? Otázka zní vážně,‼️

Megera z Makrel ( 26. listopadu 2023 11:38 )

Nic jej neurobili! Dali jej najest a len ju tam drzali!

Megera z Makrel ( 26. listopadu 2023 11:37 )

💯 suhlas!!!

Jiří Zvěřina ( 26. listopadu 2023 09:03 )

Vzorný otec roku, toho bych fakt chtěl mít doma... Fakt hnus...

Zobrazit celou diskusi