Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Oblačno 11°C

Vojín Alík k vašim službám: Polská armáda začne vojenským psům udělovat hodnosti

Autor: ČTK - 
25. listopadu 2023
19:13

Služební psi polské armády budou dostávat vojenské hodnosti. Informoval o tom na síti X polský generální štáb. Jeho náčelník se rozhodl vyjít vstříc žádostem vojáků, kteří o udělení hodností čtyřnohým příslušníkům ozbrojených sil žádali ve snaze uznat jejich roli ve vojenských operacích. Psi budou získávat hodnosti od vojína po četaře.

„Šéf Generálního štábu polské armády hodlá na tento požadavek reagovat kladně brzkým zavedením příslušných předpisů. Plánuje se stupnice od psího vojína po psího četaře,“ stojí v příspěvku velení polských ozbrojených sil, který doprovází video zachycující takzvané jednotky K9 v akci, například při seskoku s padákem nebo při cvičení útoku.

Vojenskou hodnost budou moci psům udělovat velitelé jednotek, ve kterých čtyřnozí členové ozbrojených sil slouží.

Služební psi mají v polské armádě řadu rolí - pomáhají s vyhledáváním, sledováním, hlídkováním a odhalováním výbušnin, poznamenala stanice TVN 24. Jsou podle ní také cvičeni k boji. Jednotky K9 fungují mimo jiné ve speciálních silách.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

9876543 ( 25. listopadu 2023 22:04 )

Ano to je správné, pes nemůže odmítnout, musí se vrhat jako první, veden člověkem, do hodně nebezpečných akcí..Měli by mít tito miláčci doživotně útulek, kde by měli dobrou stravu, mnoho lidské lásky, veterinární zabezpečení..až do svého přirozeného skonu. ❤️‍

Zobrazit celou diskusi