Sobota 20. července 2024
Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav
Oblačno 27°C

Po vylhaném životopise i podvody. Republikánský poslanec skončil ve vazbě

Autor: ČTK - 
10. května 2023
17:51

Republikánského člena americké Sněmovny reprezentantů George Santose dnes federální prokurátoři obvinili z podvodu, praní špinavých peněz a krádeže veřejných prostředků. Santos byl zatčen a je nyní ve vazbě federálního soudu na Long Islandu. Informovalo o tom v prohlášení ministerstvo spravedlnosti USA, které citovaly tiskové agentury.

Santos, který v posledních měsících čelí několika vyšetřováním kvůli vymyšlenému životopisu a podezřelým finančním praktikám, by se měl během dneška objevit před federálním soudem v New Yorku, který ho viní z celkem 13 bodů obžaloby.

Santos byl zvolen do sněmovny loni v listopadu v obvodu zahrnujícím části Long Islandu a Queensu v New Yorku. Ještě než se stihl v lednu ujmout své funkce, začal ovšem vycházet najevo „ohromující vzorec lží a výmyslů“ kolem jeho osoby, jak uvádí CNN. Santos přesto zůstává ve funkci a nedávno oznámil, že se bude ucházet o znovuzvolení.

Kongresman přiznal, že v kampani lhal o svém židovském původu, o tom, že vystudoval vysokou školu nebo o tom, že pracoval jako investor na Wall Street. Podle ministerstva spravedlnosti mimo jiné zneužil peníze z kampaně na osobní účely – například nákup oblečení od módních návrhářů či splacení osobních dluhů.

Uživatel_5522193 ( 10. května 2023 22:14 )

Ti to alespoň řeší u nás se všechno smete ze stolu nebo se vymyslí nové zákony 😉

Zobrazit celou diskusi