Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Trumpova poslankyně si stěžovala, že v Kongresu má nízký plat. Vydělává přitom miliony

Aktualizováno -
5. února 2023
10:52
Autor: ČTK, lig - 
5. února 2023
10:48

Terčem kritiky se na sociálních sítích stala Marjorie Taylorová Greeneová, členka Sněmovny reprezentantů za republikány, kvůli tomu, že si stěžovala, že má na této pozici málo peněz. Britský The Guardian píše, že podle veřejně dostupných zdrojů má tato představitelka radikálního křídla Republikánské strany roční příjmy ve výši 174 000 dolarů (3,83 milionu korun).

Greeneová, zákonodárkyně ze státu Georgia, tento týden v podcastu novináře Glenna Greenwalda řekla, že kvůli tomu, že se stala členkou Kongresu, „má mizerný život“. „Než jsem se sem dostala, vydělávala jsem hodně peněz. Prodělávám,“ řekla. Uvedla, že to není „život, který by se jí líbil“.

Greeneová byla do Sněmovny reprezentantů zvolena v roce 2020, dříve vlastnila pobočku posilovny CrossFit. Stěžovala si také, kolik času práce v parlamentu zabere. „Kongresmani a senátoři jsou ve Washingtonu opravdu dlouho, až moc dlouho,“ řekla a dodala, že se nedostane domů a nemá čas na své přátele a rodinu.

„Neváhejte a odstupte, pokud vám vaše současná práce není dost dobrá. Milionům z nás to nebude vadit,“ napsal jeden uživatel twitteru a svůj příspěvek označil hashtagem #stopwhining (přestaň kňourat). Jiní jí připomínali, že do Kongresu by se politici neměli nechávat volit pro to, aby na tom vydělali. „A jsem si jistý, že za rok vyděláte více než většina lidí ve vašem volebním okrsku. Pokud se vám vaše práce nelíbí, nekandidujte,“ doporučil jí další uživatel twitteru.

Greeneová, věrná stoupenkyně bývalého prezidenta Donalda Trumpa, patří mezi kontroverzní představitele Republikánské strany. V minulosti podpořila krajně pravicovou konspirační skupinu QAnon, některé její výroky byly označovány za rasistické, antisemitské a namířené proti muslimům. Byla také odpůrkyní opatření proti šíření covidu-19, povinnost nosit roušky ve vládních budovách přirovnala předloni v červenci k holokaustu. Pak se za své výroky omluvila.

karmazdarma ( 5. února 2023 12:05 )

Už vidím, jak se toho hned chytne Mareček Bendů a bude chtít taky přidat, že má málo a že má problém uživit rodinu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa