Středa 1. února 2023
Svátek slaví Hynek, zítra Nela
Zataženo, sněžení 4°C

Vládní puč v Německu chystal i známý šéfkuchař. V rodině má hvězdu Realu Madrid!

Autor: ČTK - 
10. prosince 2022
10:11

Mezi podezřelými z přípravy převratu, který v Německu podle policie chystali příznivci krajní pravice, je i známý šéfkuchař Frank Heppner, jehož dcera je přítelkyní rakouského fotbalisty Davida Alaby z klubu Real Madrid, uvedl britský deník The Guardain. Další podezřelou osobou je bývalý policista, který kdysi chránil židovskou komunitu před teroristickými útoky. Vyšetřování pokračuje, takže zadržených nejspíš bude přibývat.

Při dosud největší německé celostátní policejní operaci proti pravicovému extremismu se 3000 policistů zaměřilo na více než 150 adres především v Německu, ale také v Rakousku a v Itálii. Zadrženo bylo 25 lidí. V pátek stoupl počet podezřelých na 54 a očekávají se další zatčení. Na více než padesáti místech policisté objevili zbraně, včetně pušek a munice.

Skupina, kterou vyšetřovatelé označují jako teroristické uskupení, se hlásila k hnutí Říšští občané, které v Německu neuznává legitimitu současné spolkové republiky. Plánovala vybudovat novou armádu a existoval prý také plán na násilný vpád do sídla parlamentu. Za hlavu spiknutí je považován člen německého šlechtického rodu, 71letý Heinrich XIII. Prinz Reuss, který se po převzetí moci měl stát regentem.

Frank Heppner, známý kuchař z Mnichova, bývá občas označován za „německého Gordona Ramsaye“. Zadržen byl ve středu v pětihvězdičkovém hotelu v rakouském lyžařském středisku Kitzbühel, kde pracoval. Údajně byl členem velení vojenského křídla teroristické skupiny, které bylo zodpovědné za nábor nových členů, získávání zbraní a dalšího vybavení a rovněž za budování komunikační a počítačové sítě. Měl také za úkol provozovat jídelnu, která by vařila pro členy takzvané „Nové německé armády“.

Rakouský deník Die Presse s odvoláním na vyšetřovatele napsal, že 62letý Heppner měl být rovněž osobním kuchařem Heinricha XIII., který se měl podle plánu ujmout vlády. Heppner skupině mimo jiné poskytoval peníze, kuchyňské vybavení, obytný vůz a generátor pro nouzové případy.

Kuchařova 28letá dcera Shalimar je přítelkyní fotbalisty Davida Alaby, který je kapitánem rakouské fotbalové reprezentace. Mají spolu syna, který se narodil v roce 2019. Německá média se s Alabou pokoušela spojit, na žádost o komentář ale zatím nereagoval.

Dalším podezřelým z členství v teroristické skupině je bývalý policista Michael Fritsch, který v minulosti chránil židovské komunity před teroristickými útoky. Fritsch byl zadržen společně se svou partnerkou Melanie Ritterovou poblíž Hannoveru na severu Německa. Policista byl v roce 2020 postaven mimo službu a později z policie propuštěn poté, co se objevoval na protestech popíračů existence koronaviru.

lucie13 ( 10. prosince 2022 12:37 )

lucie13 ( 10. prosince 2022 12:36 )

Jedna holka ještě bojuje o život. Každý den bohužel přichází noví a noví.
Stačí přestat se sociálními dávkami a hospodářští uprchlíci přestanou proudit do Evropy. Mají desetitisíce € pro převaděče a chtějí jen participovat na našem sociálním systému a čekat na pečené holuby. Lidé, kteří léta pracovali, žijí kolikrát hůře. To samé lékařská péče, ta se neustále zhoršuje příchodem neplátců do systému.
Znásilňování žen, násilí jako takové neustále narůstá.
V Rakousku takhle řádí banda 13 letých, kteří pro zábavu přepadají taxikáře, kradou jim auta, která potom rozbíjí a policie je na ně krátká, jsou to “vděční” uprchlíci před válkou. Naše chyba je, že si to necháme líbit.

lucie13 ( 10. prosince 2022 12:29 )

Lidi, udělejte si prosím vlastní názor. Každý, kdo má jiný názor, než strany zelených (v západní Evropě) a jejich socialisti, je hned zaškatulkován mezi „Ver­schwör­ungst­heore­tiker­“.
Takzvaným “Reichsbürger” jde o něco úplně jiného, již během “corona-krize” po nich v Německu šli.
Určitá skupina lidí má strach z toho, že se lidé “probudí” a začnou chápat, co se kolem nich děje a hlavně, že si uvědomí svojí moc!
Politiky platíme my sami, všichni takzvaní obyčejní lidé a můžeme věci u změnit, což ti u koryta nechtějí, chtějí si nadále dobře žít na náš účet.

Milan Vinický ( 10. prosince 2022 11:11 )

Eritrejec ubodal dvě holky, tak je třeba potrestat lidi, kteří proti islamizaci Německa vystupují.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa