Čtvrtek 2. února 2023
Svátek slaví Nela, zítra Blažej
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Němci povolili odstřel vlka zabijáka. Zardousil poníka šéfky Evropské komise

Autor: ČTK - 
10. prosince 2022
08:58

Úřady v severoněmeckém Hannoveru povolily odstřel vlka, který roztrhal 13 hospodářských zvířat, mezi nimi i poníka, který patřil šéfce Evropské komise Ursule von der Leyenové. Napsala o tom agentura DPA. Povolenka pro lovce platí do konce ledna 2023.

Mluvčí okresní správy listu TAZ řekla, že vlk útočil na hospodářská zvířata a zadávil mimo jiné několik ovcí, ale také krávy a jednoho koně. Oním koněm byl třicet let starý poník jménem Dolly, na kterého vlk zaútočil v září ve výběhu na louce. Patřil rodině političky Ursuly von der Leyenové, která předsedá Evropské komisi. „Celou rodinou ta zpráva hluboce otřásla,“ sdělila tehdy šéfka EK.

Podle TAZ se mluvčí odmítla vyjádřit k tomu, zda úřady začaly jednat právě kvůli tomu, že obětí vlka se stalo zvíře mediálně známé osoby.

Spolkový úřad pro ochranu přírody (BfN) koncem listopadu oznámil, že populace vlků v Německu se rozrůstá. Úřady evidují celkem 161 smeček, v nichž žije nejméně 1175 jedinců. Nejvíce vlků žije v Braniborsku (47 smeček), Dolním Sasku (34 smeček) a v Sasku (31 smeček). Hannover leží v Dolním Sasku.

Zvyšuje se i počet případů, kdy vlci napadají hospodářská zvířata. V roce 2021 bylo zaznamenáno 975 takových útoků, při kterých uhynulo, případně bylo zraněno 3374 hospodářských zvířat, především ovcí či koz.

Video  Vlčí smečka v Slezských Beskydech je postrachem místních farmářů  - Hnutí DUHA
Video se připravuje ...

Uživatel_5555959 ( 10. prosince 2022 20:35 )

Problém je v tom, že člověk nechová ovce pro obživu, ale pro zisk. A zabírá čím dál tím víc místa, Protože si neumí říct, toto mi stačí. Život na zemi a příroda jejím základním pravidlem je rovnováha. A člověk tuto rovnováhu čím dál tím víc narušuje.

maxpax ( 10. prosince 2022 18:10 )

U nás už vlci rozervali desítky ovcí, majitelé jsou už zoufalí.. A i kdyby roztrhali člověka, nic se u nás sestane, akorát ochránci vlků řeknou, no, neměl tam chodit.
Německý vlk má prostě smůlu, že ten poník patřil političce.

bersimalinecka ( 10. prosince 2022 17:33 )

P.S.teď v médiích ani moc neprpírají korupci v tom skleněném bruseli.Být to Babiš tak už visí.Zrovna jako když bylo pro koronu vše zavřené a oni si někde dělali tancovačku.Asi gay.To nevím určitě.Ani nepadly tehdy hlavy natož jména.

bersimalinecka ( 10. prosince 2022 17:30 )

bersimalinecka ( 10. prosince 2022 17:29 )

toho koníka je mi líto.Ale představte si, když ty šelmy někomu zadáví jen tak (je to šelma a pach krve ho vybudí do šílenství)stádo ,kde je majitel piplá od malých mláďat aby měl obživu.OBŽIVU.Ne jen radost.A vybízet je aby si stavěli ohrady a pak když mu to tam stejně potrhají tak jim pojišťovna sdělí že ohrada měla být bezpečnější.A utřou.V tomhle Fialovém Kocourkově jim nikdo nepomůže.Kolik stojí taková ohrada aby ji vlk nepřekonal.A bude hůř.Na co by se vlk namáhal lovit myši když je vedle stádo tučných ovcí.Bude se držet poblíž bufetu!S tím nikdo nic nenadělá.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa