Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Porod v oblacích: Žena přivedla na svět dítě při letu do USA, spolucestující líčila perné chvíle

Autor: sova - 
1. února 2022
13:48

O uplynulém víkendu začala rodit žena v letadle, které odlétalo ze západoafrické Ghany do Spojených států. K porodu uprostřed letu došlo na palubě letu 997 společnosti United Airlines, který odlétal z mezinárodního letiště Kotoka v Akkře, hlavním městě Ghany, a směřoval na mezinárodní letiště Washington Dulles.

Ve vzduchu byli zhruba šest hodin, když žena začala rodit, uvedla společnost United Airlines v pondělí večer v e-mailu pro CNN Travel. Naštěstí pro matku byli na palubě letadla Boeing 787-8 připraveni pomoci lékař, zdravotní sestra a letuška společnosti United, která je bývalou zdravotní sestrou.

„Naše posádka byla úžasná,“ napsala společnost United v prohlášení pro CNN Travel. „Jednali rychle, pomáhali lékařům na palubě a zajistili, aby všichni zůstali v bezpečí po celou dobu letu. A obzvlášť nás potěšilo, že letadlo přistálo s jedním dalším, obzvlášť krásným pasažérem na palubě,“ stojí v prohlášení.

„Myslela jsem, že se mi to zdá“

Tiani Warrenová z Los Angeles byla na palubě letu United 997. Vracela se z třítýdenní cesty do Ghany, kde navštívila školu Genesis Shishidzee v Jamestownu, starší čtvrti v Akkře, aby pomohla tamním dětem. Pro CNN Travel uvedla, že seděla v business třídě a žena, která rodila, seděla v řadě za ní, ačkoli je od sebe dělily nouzové východy. To znamenalo, že rodící žena měla před jejím sedadlem místo, kam si mohla lehnout.

„Spala jsem. Myslela jsem, že se mi to zdá, když jsem uslyšela sténání. Vstala jsem ze sedadla a uviděla jsem někoho na zemi. Byla nad ní zdravotní sestra,“ řekla Warrenová. Trvalo zhruba minutu, než si plně uvědomila, co se děje.

Přidaly se turbulence

Doslova jsem počítala její kontrakce - po sedmi až deseti minutách. Byla jsem vyděšená. Pak to převzal doktor. Přinesli jí kapačku, aby jí ji zavedli,“ dodala Warrenová. „Sténala a křičela, ale polovina lidí v letadle nevěděla, co se děje.“

K tomu se přidalo napětí: cestující uvedla, že letadlo se během části letu potýkalo s turbulencemi.

„Když začala tlačit, začala jsem se nad ní nahlas modlit. Plakala. Než se nadála, dítě vyšlo ven,“ ukončila své vyprávění žena.

Video  Maminka podcast: Jak se dostat po porodu do formy? Mějte se ráda!  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

boroboro ( 1. února 2022 15:28 )

Klasika. Ghaňanka letí na poslední chvíli porodit do USA, aby dítě dostalo automaticky americké občanství a rodina se tam mohla díky tomu nastěhovat.

Zobrazit celou diskusi