Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Ledová sprcha pro Bidenovou: Schytala to za vánoční výzdobu. Překonala aspoň tu od Trumpové?

Autor: Darina Jíchová - 
2. prosince 2021
17:50

„Skromné a ubohé.“ I tak někteří Američané na sociálních sítích hodnotí vánoční výzdobu Bílého domu, kterou toto pondělí odhalila první dáma Spojených států Jill Bidenová. Lidé s netrpělivostí čekali, jak bude dekor sídla amerických prezidentů vypadat po čtyřech letech zklamání z pokusů Melanie Trumpové. Jenomže mnohé nenadchla ani Bidenová. Situaci bez povšimnutí nenechal Donald Trump mladší, který požaduje omluvu pro svou macechu, uvedl list Daily Mail.

Bývalá první dáma Melania Trumpová měla vždy honosnou vánoční výzdobu, pokaždé ale bylo něco, co Američany zcela pohoršilo. Ať už to byla někdy duchařská a jindy zase hororová dekorace, jakou byly například v roce 2018 krvavé stromky lemující jednu z chodeb Bílého domu. Co se ale Trumpové vytknout nedá, je opulentnost, kterou jedni měli za kýč, mnozí se však rozplývali nad její elegantností.

 „Děsivé rudé stromky, nebo asketismus. Co je lepší?“ ptá se na twitteru jeden z uživatelů platformy. Na sociálních sítích se skutečně „strhla mela“ a lidé nejsou schopní se shodnout na tom, zda se jim letošní výzdoba líbí. „Oproti předchozím výzdobám je tohle až moc normální a příšerně nudné,“ panuje však všeobecná shoda v tom, že vánoční dekorace v Bílém domě by měly být něco výjimečného a nevšedního, něco, co se v „normálních“ domácnostech neobjevuje. Naopak nespočet Američanů Bidenovou chválí a návrat k „normálu“ se jim líbí.

Trump mladší oroduje za macechu

„Je to tak holé,“ píší lidé na twitteru. Do debaty se zapojil také nevlastní syn Trumpové Donald mladší. „Každý, kdo kritizoval Melaniinu výzdobu, by se teď měl omluvit,“ napsal Donald mladší na svém instagramu. „Je to tak smutné,“ reagovala jedna z komunikačních šéfek exprezidenta Donalda Trumpa Katrina Piersonová. „Pokud budeme dál snižovat naše očekávání, USA se změní v díru světa,“ podotkl exprezidentův nejstarší syn.

Melania Trump ukázala, jak se slaví Vánoce v Bílém domě Melania Trump ukázala, jak se slaví Vánoce v Bílém domě | Twitter, instagram, youTube

Na twitteru například spílali zdobení jednoho z vchodů do Bílého domu, který je obložen velkými dárkovými krabicemi. „Tohle že je výzdoba? Nezapomněla Jill Bidenová jen venku smetí?“ Američané první dámu rozhodně nešetří. „Bůh žehnej doktorce Jill Bidenové, která ukončila Melaniinu válku s Vánocemi,“ Bidenová má i spoustu zastánců.

Trumpová a její vánoční výzdoba je skutečně spojená s řadou kontroverzí, nejde jen o dekor samotný, ale i o její slavnou hlášku: „Je mi to u p*dele, ale musím. Koho, ksakru, zajímá vánoční výzdoba?!“ Toto měla říct Trumpová na nahrávce, kterou zachytila její někdejší přítelkyně a poradkyně Stephanie Winstonová Wolkoffová.

Dekorace se vrátily k normálu

„Melaniina krvavá výzdoba byla poklona pro Rusko,“ také Trumpová za svůj počin sklízela ostré poznámky na sociálních sítích. Letošní téma výzdoby Bílého domu zní „Dary od srdce“, dekorace je skutečně poněkud střídmější, což je vidět i na první pohled. Letošní dekor má být také poctou bojovníkům z první linie, kteří „během pandemie udržují zemi v chodu“.

První dáma USA Melania Trumpová. První dáma USA Melania Trumpová. | Twitter Melanie Trumpové

„Dekorace Bidenové vypadá tak nepůsobivě, kvůli tomu, že počiny Trumpové byly tak velkolepé a kontroverzní. I tato nepůsobivost je ale vhodná povšimnutí a pochvaly,“ komentoval deník The New York Times. Debaty o tom, která první dáma vánoční výzdobu zvládla lépe, pokračují a podle odhadů jen tak neutichnou.

Video „Narcistní pitomci!“ Psycholog se v Epicentru opřel do narušitelů karantény a lidem vzkázal: „Nenechme se rozeštvat!" - Pavlína Horáková

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa