Úterý 5. března 2024
Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav
Oblačno 11°C

Halloween ve znamení Hry na oliheň: Seriálový hit přinesl do ulic nové kostýmy i „samopaly“

Autor: ČTK, simao - 
30. října 2021
18:59

Halloweenské průvody a akce se konají všude možně po světě, Jižní Korea není výjimkou. Do ulic tam však vyrazily letos zbrusu nové masky. A to díky velkému úspěchu seriálu Netflixu Hra na oliheň, který se stal trhákem americké internetové televize.

Brutální seriál plný násilných scén, kontroverzí, ale také s podněty k zamyšlení ohledně toho, kam jsou lidé v bezvýchodné situaci či na okraji společnosti ochotni zajít a proč k tomu dochází. Seriál Hra na oliheň (Squid game) sklízí celosvětový úspěch a dosahuje i slušných ohlasů při diváckých hodnoceních. Na serveru imdb.com se těší hodnocení 8,1 z 10, na českém csfd.cz dosáhl zatím na 83 %.

V Jižní Koreji poznamenal tento úspěch i probíhající halloweenské akce. Do ulic Soulu vyrazila řada lidí v červených kombinézách dozorců s černými kuklami a také v zelených teplákovkách soutěžících, kteří jsou v seriálu po uši zadluženi a rozhodnou se proto riskovat své životy ve smrtící hře. V ulicích tak nechybí ani lidé s maketami samopalů.

Halloweeen 2021 v Jižní Koreji: Ve znamení Hry na oliheň Halloweeen 2021 v Jižní Koreji: Ve znamení Hry na oliheň | Reuters

Jihokorejci se na tento boom připravovali dopředu. Ko Jong-hyun, majitel oděvní továrny, se se svými lidmi pustil v Soulu do výroby teplákovek, inspirovaných právě seriálem Netflixu. Ten má zatím za sebou devět dílů z první řady, po jejímž úspěchu si mne rukama i režisér Dong-hyeok Hwang.

Přípravy na jihokorejský halloween: Teplákovky ze seriálu Hra na oliheň Přípravy na jihokorejský halloween: Teplákovky ze seriálu Hra na oliheň | Reuters

V seriálu se hraje řada dětských her, které však končí pořádně krvavě. Jihokorejky se však před Haloweenem pustily nejen do přípravy kostýmů, ale třeba i do pečení sušenek s motivy ze seriálu - a to nejen pro lidi, ale i sušenek pro psy.

Přípravy na jihokorejský halloween: Psí sušenky ve tvarech inspirovaných seriálem Hra na oliheň Přípravy na jihokorejský halloween: Psí sušenky ve tvarech inspirovaných seriálem Hra na oliheň | Reuters

Hra na oliheň, jejíž název vychází z jihokorejské dětské hry, se však stala populární i daleko za hranicemi Jižní Koreje, kde se natáčela.

Video  Hra na oliheň - trailer  - Netflix
Video se připravuje ...

Tržby americké internetové televize meziročně stouply o 16 procent na 7,5 miliardy dolarů. Přispěly k tomu právě nové seriálové hity jako Sexuální výchova, Papírový dům a právě i Hra na oliheň. Jihokorejské drama se stalo jeho nejúspěšnějším původním seriálem, a překonalo tak britský romantický seriál Bridgertonovi.

Video  Blesk Podcast: Vražedná vybíjená. Proč Hru na oliheň nelze nedokoukat?  - Jiří Marek
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

al.bunda ( 30. října 2021 20:03 )

Opravdu tupost lidstva nemá mez???

Zobrazit celou diskusi