Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Zataženo, déšť 16°C

Bývalý americký prezident Clinton skončil v nemocnici: Hospitalizovali ho s infekcí

Aktualizováno -
15. října 2021
06:56
Autor: ČTK - 
15. října 2021
05:56

Bývalý americký prezident Bill Clinton je od úterý hospitalizován v kalifornské nemocnici. Na Twitteru to oznámil jeho mluvčí Angel Ureña, podle kterého se stav někdejšího státníka zlepšuje. Stanice CNN informovala, že Clinton má infekci močových cest, která se rozšířila do krevního řečiště.

Clinton je v nemocnici Kalifornské univerzity v Irvine (UCI) na jednotce intenzivní péče, podle CNN převážně proto, aby měl soukromí. Není připojen na dýchací přístroj.

„Prezident Clinton byl v úterý večer přijat do zdravotnického zařízení UCI, kde se mu dostává léčby s covidem-19 nesouvisející infekce,“ napsal na Twitteru mluvčí, podle kterého je exprezident v dobrém rozpoložení.

Exprezident do Kalifornie přijel na soukromou akci své nadace a v úterý se cítil unavený. Po testech byl přijat do nemocnice. Podle jeho doktorů nejsou urologické infekce u starších lidí ničím neobvyklým a jsou lehce léčitelné, ačkoliv se mohou rychle rozšířit.

Pětasedmdesátiletý Bill Clinton stál v čele Spojených států v letech 1993 až 2001. V roce 2004 se podrobil operaci srdce, při níž mu byl voperován čtyřnásobný by-pass. Nynější potíže s tím podle CNN nesouvisí.

Video  Monicagate (1998): Milostná aféra mladé stážistky s tehdejším prezidentem Billem Clintonem.  - Videohub
Video se připravuje ...

sorgedoktor ( 15. října 2021 20:01 )

Ja si myslim zr jr potad fesak...Nemusi se zahazovat s nejakou rachejtli na odpaleni

doktormediciny ( 15. října 2021 16:42 )

To je tedy for...Mejte oled na ctouci gentelemany...

Zobrazit celou diskusi