Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

Trapas Bidena: Premiéra Austrálie nazval „chlapíkem od protinožců“, zapomněl jeho jméno

Autor: ČTK - 
16. září 2021
16:27

Jeden z horších momentů svého působení v mezinárodní politice ve středu zažil americký prezident Joe Biden, když na videokonferenci oznamoval nový bezpečnostní pakt mezi Spojenými státy, Británií a Austrálií. Při proslovu si nemohl vzpomenout, jak se jmenuje australský premiér, a to zrovna v okamžiku, kdy Scotta Morrisona oslovoval. Vypomohl si s označením „chlapík od protinožců“.

„Děkuji, Borisi,“ řekl Biden nejdříve britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi, aby mu vyjádřil vděčnost za novou fázi spolupráce mezi Washingtonem a Londýnem. Pak se otočil k obrazovce, na které byl Morrison. „A chci poděkovat chlapíkovi od protinožců. Mockrát děkuju, kamaráde,“ řekl šéf Bílého domu usmívajícímu se Morrisonovi, který mu ukázal palec nahoru. Později si Biden na jméno australského premiéra vzpomněl, nicméně jeho přešlap nezůstal bez povšimnutí na sociálních sítích. „Označení ‚ Chlapík od protinožců‘ je stejné, jako když v hospodě narazíte na někoho, jehož jméno si nemůžete vybavit, a napadne vás jedině oslovení ‚ Kámo‘“, napsal jeden z komentátorů na internetu.

Britský The Guardian podotýká, že Morrison už se dočkal několika přezdívek, ale „Chlapík od protinožců“ mu prý zůstane dlouho. Australský premiér bývá označován jako ScoMo, satirici a jeho kritici mu také v narážce na jeho dřívější kariéru říkají „Scotty z marketingu“.

Video Kdo se spřátelil s Bidenem? Exministr Svoboda o první návštěvě Evropy. Zmínil politický trapas. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Zobrazit celou diskusi
Další videa