Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Syn (32) „Lva z Pandžšíru“ vzkazuje: Zabili jsme už sto tálibánců! Budeme bojovat do posledního dechu

Autor: ran - 
23. srpna 2021
05:00

V Londýně studovaný Ahmad Masúd je podle vlastních slov připraven k boji pro Tálibánu, a není zdaleka sám! Údajně tisíce bojovníků tzv. Druhého odboje se chystají z hrdého afghánského údolí Pandžšír vzdorovat Tálibáncům do posledního dechu.   

V afghánském údolí Pandžšír, obklopeném nepřístupným pohořím Hindúkuš, se poslední týdny soustřeďuje staronový odboj proti Tálibáncům, kteří po dvaceti letech opět ovládli téměř celý Afghánistán.

Do čela nově založeného Pandžšírského odboje neboli Fronty národního odporu Afghánistánu (jinak také Druhého odboje, Odboje 2.0) se hrdě postavil Ahmad Masúd (32), v Londýně studovaný syn legendárního a v zemi oblíbeného velitele Ahmada Šáha Masúda, zvaného Lev z Pandžšíru, kterého roztrhala granátem Al Kaída pár dní před útoky na budovy světového obchodního centra v New Yorku v roce 2001.

K mladému Masúdovi a pandžšírskému centru odboje, které leží asi tři hodiny cesty autem od hlavního města Kábul, se přidal i bývalý viceprezident země Amrulláh Sálih (48), ale i další významné osobnosti afghánského politického a armádního života. Podle některých zpráv se do Pandžšíru stahují i někteří příslušníci speciálních jednotek, které vycvičily a vychvalovaly Spojené státy. Kromě toho se k nim údajně přidávají i tisíce vládních vojáků.

„Během posledních tří dní se zbytky afghánské národní armády přesunuly do Pandžšíru, kde se přidaly k Masúdově alianci. Tálibánce napadají na několika místech,“ řekl deníku Mirror jeho místní zdroj. Údajně Masúdovi lidé zabili mezi 60 a 100 Tálibánci.

Mladý Masúd je odhodlaný jít ve stopách svého otce, který se nikdy tálibánskému útlaku nepodvolil. „Naši bojovníci jsou připraveni znovu se utkat s Tálibánem. Máme zásoby munice a zbraní, které jsme trpělivě shromažďovali od časů mého otce, neboť jsme věděli, že tento den může nastat,“ uvedl Masúd v dopise pro list Washington Post.

A varoval před zvyšujícím se nebezpečím pro celý svět. „Tálibán není problém jenom pro lidi v Afghánistánu. Pod Tálibánem se země stane opět základnou pro teroristické akce radikálních islamistů. Opět se tu začnou strojit úklady proti demokratickým zemím,” maluje černou budoucnost Mahúd.

Video  Mrazivé záběry z Afghánistánu: Zoufalý útěk na podvozku letadla  - Twitter
Video se připravuje ...

cid2000 ( 23. srpna 2021 15:52 )

...další mazaný či chce od západu,tedy USA vydojit peníze na polo-fiktivní boj v horách s Talibanem....jsme prostě dojná západní kr.á.va.....další projekt nekonečná studna kam posílat dolary.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud