Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Potápění, box a běh: Takhle si užívají Macronovi dovolenou na Azurovém pobřeží

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
14. srpna 2021
17:15

Francouzský prezident Emmanuel Macron (43) si s manželkou Brigitte (68) užívají léto v letním sídle hlav Francie v pevnosti Brégançon na Azurovém pobřeží. Na pláži je místní a turisté nezastihnou, první dáma dává přednost slunění se u svého bazénu. Macronová se ale svěřila, že miluje potápění, je tak šance je potkat na moři, informoval magazín Gala.

Macronová prohlásila, že nechodí na pláž, protože se nechce nechat fotit v plavkách. Jednu svoji radovánku si nemůže odpustit – potápění, kvůli ní opouští soukromí hradeb pevnosti a vydává se na moře. Policie v oblasti obce Bormes-les-Mimosas, poblíž které se prezidentské letní sídlo nachází, zvýšila hlídky. Obávají se protestů spojených s covidovými opatřeními a zdravotními pasy, kterou jsou potřeba ke vstupu na různá veřejná místa a povinnému očkování zdravotníků proti covidu-19, jež schválila Macronova vláda.

Prezident si ale dovolenou rozhodně nenechává kazit, přestože má volno polopracovní, s manželkou se věnuje oblíbeným aktivitám. Macronová se například oddává potápění, to potvrdili i reportéři magazínu Paris Match. První dáma vybavená šnorchlem, ploutvemi a brýlemi se vydává na moře, kde se potápí a obdivuje podmořskou faunu kolem Brégançonu.

Macronová se poctivě vzdělává

Reportérům se loni dokonce podařilo zjistit, že si Macronová pořídila průvodce a atlas ryb ve Středomoří, aby se na své výlety mohla lépe připravovat. Také Macron má koníčky, kterým se věnuje převážně na dovolené, když se zrovna nevěnuje manželce, případně práci, pod dohledem trenéra boxuje, nebo chodí běhat, jeho oblíbenou vzdáleností je 12 kilometrů.

Má ale i „klidové“ záliby, sem tam si zajde na pláž s knihou, má rád výhled na moře. Oba dva je možné taky vidět, jak brázdí vodu na vodních skútrech. Macronovi pravidelně také vyrážejí do města, navštěvují především restaurace.

Video Trump hodnotil tělo francouzské první dámy: Poslechněte si, co řekl - Reuters, Facebook / Elysejský palác

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa