Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Hvězdy, stovky hostů a tři dny radovánek. Obama slavil šedesátku, zapil ji šampusem a vodkou

Autor: Darina Jíchová - 
9. srpna 2021
17:10

Někdejší prezident Spojených států Barack Obama své šedesáté narozeniny oslavoval ve velkém stylu. Na svou haciendu na ostrově Martha's Vineyard u pobřeží státu Massachusetts si sezval rodinu a přátele, mezi kterými figuroval nespočet hvězdných jmen. Dorazil oscarový režisér Steven Spielberg, herci Tom Hanks a Bradley Cooper, zpěvačky Beyoncé a Alicia Keysová či zpěvák John Legend. Chyběl však Obamův velký kamarád a současný prezident Joe Biden, jeho rodinu reprezentovala vnučka Finnegan s matkou Kathleen, bývalou prezidentovou snachou, uvedl list Daily Mail.

Slavilo se celý víkend, od pátku do neděle, kdy si oslavenec a jeho hosté vyrazili na brunch do místní restaurace Beach Road. Obamův večírek vzbudil kritiku hlavně ve spojitosti s koronavirovými opatřeními, proslýchalo se, že si exprezident pozval až 500 lidí. Nakonec se slavilo komorněji, počet hostů byl mezi 300 až 400 lidmi. Řada slavných osobností sdílela snímky a videa z radovánek na svých sociálních sítích.

Exprezident USA Barack Obama slavil šedesátku. Exprezident USA Barack Obama slavil šedesátku. | Profimedia.cz

Zpěvačka a textařka Erykah Baduová zveřejnila taneční video, na které je v pozadí vidět Obama. Na tanečním parketu byli všichni bez roušek. O zábavu se starali hned dva DJové, také oni se na instagramu pochlubili scénami z oslavy. Podobných příspěvků je ale málo, natáčení videí a pořizování fotek bylo zakázáno.

Nesmělo se fotit

Nad sídlem exprezidenta byla dokonce na víkend vyhlášena neletová zóna. I tak se ale objevilo pár snímků, hlavně podávaného jídla, kokteilů, ubrousků s monogramem nebo záchodů. Obamova „šedesátka“ začínala už v pátek 6. srpna, kdy se hosté sešli na drink v resortu Winnetu Oceanside, oficiální oslava byla v sobotu 7. srpna, večírek skončil v neděli společnou pozdní snídaní.

Kvůli oslavě nechali Obamovi na svém pozemku postavit party stany, výzdoba s parketem u vody působila velmi elegantně. Exprezident si svou party, podle uniklých záběrů, užíval. Zákaz zveřejňování fotek porušila také písničkářka H.E.R., té se podařilo „ulovit“ samotného oslavence s manželkou Michelle, čtveřici na snímku doplnila manažerka umělkyně Jeanine McCleanová. Záběry z Obamovy party ale postupně z internetu mizí, zřejmě na žádost exprezidenta.

Hosté z původního seznamu se na oslavu nedostali

Reportéři Daily Mailu zpovídali řidiče Uberu, který vozil hosty na oslavu. Vypověděl, že jeden pár se musel vrátit domů, Obamova ochranka jim totiž řekla, že se nedostali na ztenčený seznam hostů. „Byli celí vyšperkovaní, on v černém obleku s kravatou, ona ve večerní róbě,“ popsal řidič. „Dostali pozvánku, prošli přes první kontrolu, u druhé ukazovali pozvánku, jenže se ukázalo, že jde o tu původní před tím, než to prezident Obama musel osekat,“ vylíčil.

Záběry z oslavy Baracka Obamy. Záběry z oslavy Baracka Obamy. | Instagram/TJSDJS

„Je to pokrytectví. Smetánka se nám vysmívá“

„Bylo vidět, jak jim je trapně. Na oslavu se těšili, bylo to velké zklamání. Nedělali ale žádné problémy, chápali, že jde o bezpečnostní opatření,“ zakončil řidič. Byli to hlavně republikáni, komu vadila Obamova masivní oslava, a to i po snížení počtu hostů. „Je to pokrytectví,“ komentoval oslavu konzultant Republikánské strany Ryan James Girdusky. „Liberální smetánka se nám vysmívá,“ přidala se další republikánka Elise Stefaniková.

Podle výpovědí z party tekl alkohol proudem, konkrétně Obama prý pil hlavně vodku a šampaňské Dom Perignon. Zpěvačka Beyoncé si dávala drink vodka martini a její manžel Jay-Z zase margaritu se značkovou tequilou. Měl dorazit také George Clooney s manželkou Amal, pár nakonec večírek vynechal, nechyběl Tom Hanks.

„Nebyl to žádný politický dýchanek, ale pořádná party. Dom Perignon byl pro všechny,“ komentoval pro Daily Mail zdroj. Asi nejvíce fotek sdíleli DJové TJ Chapman a Trap Beckham, ale i jejich záběry časem z profilů umělců zmizely.

„Skvělá party Baracka Obamy, nejdřív mi nedošlo, co čísla 44 x 60 znamenají, ale už vím. 44. prezident a jeho 60. narozeniny,“ komentoval v jedno ze svých příspěvků Chapman. Obama pro hosty připravil ubrousky se zlatým monogramem, místo iniciál však zvolil právě čísla 44 a 60. „Musel jsem to smazat kvůli pravidlům,“ přiznal v neděli Chapman. „Bylo to velký, pokud se objeví videa, uvidíte, že tancoval celou dobu, Obamu takhle nikdy nikdo neviděl,“ dodal.

Záběry z oslavy Baracka Obamy. Záběry z oslavy Baracka Obamy. | Instagram/TJSDJS

Místní z množství lidí nadšení nebyli

Obama si pro hosty připravil také bohaté menu, kromě tradičních pokrmů byla nachystaná i speciální bezmasá veganská varianta, ta byla podle zdroje mezi lidmi nejoblíbenější. Když se v sobotu po půlnoci party rozpouštěla, hosté vracející se do hotelů udělali na ostrově zácpu, policisté z nich podle svědků nebyli moc nadšení.

Exprezident se nechal slyšet, že oslava bude „intimní, jen rodina a kamarádi“. „Jeho nejbližší přátelé zahrnují všechny spoluhráče z golfu, politiky a celebrity,“ reagoval pro Daily Mail jeden z jeho sousedů. „Lidé už jsou na ostrově, pochybuju, že by je vyhodil a poslal domů. Obama chce, aby si Američané mysleli, že to bude malá oslava, ale myslím, že jeho definice komorní oslavy se neshoduje s tou běžnou,“ zakončil.

„Lidé mu nechtěli kazit oslavu, ale moc se jim nelíbilo, že na ostrov najelo kolem 700 lidí,“ přisadil si Alan Dershowitz, který sám v minulosti na ostrově bydlel. Deshowitz působil v týmu exprezidenta Donalda Trumpa během impeachmentu.

Kdo se nedostavil?

Přestože se Obamovy slávy účastnilo dost slavných osobností, některé významné postavy chyběly. Prezident Biden sice svému kamarádovi poslal vřelé blahopřání, na oslavu se nedostavil. Místo něho tam byla jedna z jeho vnuček Finnegan a exmanželka jeho syna Huntera Kathleen. Nepřišla ani šéfka demokratů Nancy Pelosiová, omluvila se i moderátorka Oprah Winfreyová.

Překvapivě Pelosiová byla také na ostrově, nemířila k Obamům, ale jinam. Tisku vzkázala, že se účastnila slavnostní večeře pořádané na její počest. A kdo že hostil předsedkyni Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických? Podle Daily Mailu to měla být právě Winfreyová. Podle svědků se ženy sešly v restauraci golfového klubu, kam chodí hrát Obama. Náhoda tomu chtěla a skupina se tam potkala, svědkové uvedli, že exprezident se u žen zastavil. Téma hovoru zůstává nejasné.

Rok 2009: Joe Biden jako viceprezident s tehdejším prezidentem Barackem Obamou Rok 2009: Joe Biden jako viceprezident s tehdejším prezidentem Barackem Obamou | Reuters

Jak to bylo s dary a rouškami?

Roušky se na večírku nenosily, tedy alespoň ne venku, uvnitř si prý hosté nos i ústa zakrývali. Mezi hosty byly kromě celebrit také politické špičky, Obama si pozval někdejší velvyslankyně Caroline Kennedyovou nebo Samanthu Powerovou. Mezi pozvanými byl s největší pravděpodobností také aktivista za lidská práva reverend Al Sharpton.

Reportéři Daily Mailu rovněž pátrali potom, co za dary exprezident dostal. Podle zdroje šlo o exkluzivní kousky včetně manuskriptu.

EMBED_OFF

Pipina Královská ( 9. srpna 2021 17:27 )

Jistě se všichni prokazovali platným očkovacím certifikátem 😆

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud