Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Oblačno, bouřka 27°C

Ozbrojenci se prostříleli do školy, unesli 80 studentů. Policie po nich pátrá marně

Autor: ČTK - 
18. června 2021
07:57

Ozbrojenci v severozápadní Nigérii unesli 80 studentů a pět učitelů. S odvoláním na policii a jednoho učitele o tom dnes informovala agentura Reuters. Motivem častých únosů školáků v Nigérii je většinou výkupné.

Incident se stal ve státě Kebbi a jde o třetí únos většího počtu lidí za tři týdny na severozápadě Nigérie. Podle učitele Usmana Aliyua jsou ve skupině 80 unesených hlavně dívky. „Zabili jednoho policistu, rozbili bránu a šli rovnou do tříd,“ sdělil Aliyu.

Výpověď potvrdil policejní mluvčí, podle nějž únosci postřelili také jednoho studenta, který musel být ošetřen.

Zpráva o únosu v Kebbi byla známá už ve čtvrtek, ale tehdy nebylo jasné, kolik lidí se pohřešuje. Únosci zaútočili na státní školu ve městě Birnin Yauri. Policie stále prohledává okolní lesy a hledá rukojmí.

Od prosince unesli ozbrojenci v Nigérii kvůli výkupnému 800 studentů a žáků. Někteří jsou už na svobodě, ale mnoho z nich je stále nezvěstných.

Podle Reuters únosy v severozápadní Nigérii nejsou součástí boje islámských radikálů, kteří se také uchylují k únosům, avšak působí na nigerijském jihovýchodě. Nejznámější je únos z roku 2014, kdy se islamisté ze skupiny Boko Haram zmocnili skupiny 270 studentek ve městě Chibok.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa