Čtvrtek 13. května 2021
Svátek slaví Servác, zítra Bonifác
Oblačno, déšť 21°C

Studentka záhadně zmizela po večírku před 25 lety. Hlavního podezřelého nyní po letech zadrželi policisté

Paul Flores v roce 2006.
 (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
14. dubna 2021
06:01

Americká policie v úterý zatkla dva muže - syna a otce - kvůli čtvrt století starému zmizení studentky Kristin Smartové, informovaly agentury Reuters a AP. Tehdy devatenáctiletá Smartová byla naposledy spatřena v květnu 1996 v kalifornském městě San Luis Obispo, když se vracela na univerzitní kolej z večírku.

Její někdejší spolužák, dnes čtyřiačtyřicetiletý Paul Flores, byl poslední člověk, se kterým Smartovou před 25 lety v kampusu Kalifornské státní polytechnické univerzity viděli. V případě jejího zmizení ho policie dlouho podezírala, teprve dnes ho na základě obvinění z vraždy zatkla, uvedla agentura Reuters. Ve vazbě skončil rovněž jeho otec, nyní osmdesátiletý Ruben Flores, jehož policie obvinila ze spoluviny.

Policie zatím detaily k posunu v případu neposkytla. Ian Parkinson, šerif okresu San Luis Obispo, podle agentury AP uvedl, že pozůstatky Smartové policie dosud neobjevila. "Budeme pokračovat ve snaze najít její pozůstatky bez ohledu na kroky soudu," uvedl na tiskové konferenci Parkinson.

Šerif označil Paula Florese za "hlavního podezřelého" zhruba před měsícem a vyšetřovatelé poté prohledali dům a pozemek jeho otce s pomocí georadaru a psů cvičených na vyhledávání lidských ostatků. Dům policie prohledala mnohokrát, podotkla AP s tím, že v minulosti policisté prohledávali kvůli zmizení Smartové také řadu dalších míst.

Flores v posledních letech využívá svého práva neodpovídat na otázky policie. Nedlouho po zmizení Smartové vyšetřovatelům řekl, že s ní z večírku odešel krátce před druhou hodinou ranní 25. května 1996, ale rozdělili se nedaleko od její koleje.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání