Pondělí 20. března 2023
Svátek slaví Světlana, zítra Radek
Oblačno, déšť 14°C

Britský premiér potřetí v chomoutu: Johnson si během tajné svatby vzal svou „vydřičku“

Aktualizováno -
30. května 2021
11:31
Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
29. května 2021
21:44

Britská média přinesla překvapivou zprávu, premiér Boris Johnson (56) si při utajeném obřadu vzal svoji snoubenku Carrie Symondsovou (33). Pár při tom ještě minulý týden tvrdil, že svatba bude až příští rok. Pro britského ministerského předsedu je to už třetí manželství, pro „vydřičku“, jak Johnson své milé láskyplně přezdívá, teprve první, uvedl deník Daily Mail. Úřad britského premiéra potvrdil, že Johnson a Symondsová se v sobotu vzali.

V sobotu 29. května odpoledne si Johnson a Symondsová řekli své „ano“ ve Westminsterské katedrále v Londýně. Původně se přitom hovořilo, že by se akce mohla konat ve venkovském sídle britských premiérů Chequers v hrabství Buckinghamshire nebo v safari parku Port Lympne v hrabství Kent, kde Symondsová pracuje.

Naposledy Británie zažila svatbu svého premiéra ve funkci v roce 1822, kdy si Robert Jenkinson bral Mary Chesterovou. „Pár brzy přijde s oficiálním prohlášením,“ sdělil listu Mail on Sunday (MoS) jeden z hostů překvapivé svatby.

„Premiér a paní Symondsová se včera (v sobotu - pozn. ČTK) odpoledne vzali při malém obřadu ve westminsterské katedrále,“ oznámil úřad. „Pár oslaví svatbu s rodinou a přáteli příští léto.“

Nevěsta bez závoje a pozvánky na poslední chvíli

Agentura Reuters s odkazem na britské deníky informovala o tom, že kolem 13:30 tamního času byla katedrála náhle uzavřená. O 30 minut později dorazila Symondsová v limuzíně. Na sobě měla dlouhé bílé šaty, ale bez závoje. Na cestě k oltáři i od něj hrála klasická hudba.

„Nemohl z ní spustit oči,“ tak pro tisk jeden z hostů popsal Johnsonovu reakci, když spatřil svou nevěstu. Snoubence oddával otec Daniel Humphries, který minulý rok rovněž pokřtil jejich syna. S párem absolvoval i předsvatební přípravu.

Všichni hosté byli pozváni na poslední chvíli, uvádí MoS. Premiér svatbu tajil dokonce i před některými svými nejbližšími spolupracovníky z Downing street. Před obřadem se před premiérským sídlem objevil Johnsonův otec Stanley, který se podle novinářů zářivě usmíval.

Roční Wilfred nechyběl na obřadu

Premiér Johnson se přitom nechal slyšet, že by svatba měla být až 30. července 2022, místo toho přišla rychlá svatba před hrstkou přátel a příbuzných. Obřadu se kvůli opatřením mohlo účastnit maximálně 30 hostů.

Johnson svou mladou přítelkyni požádal o ruku v prosinci 2019 během luxusní dovolené na ostrově Mustique v Karibiku, v dubnu 2020 se jim narodil první potomek – syn Wilfred. Johnson má celkem 6 dětí. Malý Wilfred nechyběl na obřadu.

Video  Tisková konference k mimořádnému rozvolnění v Česku. (28.5.2021)  - ČTK/Blesk
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa