Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Macronová je pozorná babička. Na svá vnoučata po dlouhé době práskla detail ze života

Autor: Darina Jíchová - 
29. května 2021
14:34

První dáma Francie Brigitte Macronová (68) je pyšnou babičkou sedmi vnoučat, jejichž soukromí pečlivě střeží. Přestože se s vnoučaty pravidelně vídá, fotografům se jen málokdy podaří je „načapat“. Společné radovánky s babičkou a prezidentem Emmanuelem Macronem (43) dětem v posledním roce překazila pandemie koronaviru, a Macronová tak děti dlouho vídala jen přes obrazovku. Po dlouhé odluce se neuhlídala a novinářům na vnoučata jedno tajemství přece jen vyzradila, uvedl magazín Gala.

V otázce své rodiny, třech dětí a sedmi vnoučat, bývá Macronová velmi diskrétní a diskuzím na toto téma se většinou vyhýbá. Nyní ale udělala výjimku a reportérům deníku Le Parisien prozradila, jak to její vnoučata mají s oblíbenými francouzskými komiksovými postavami Asterixem a Obelixem.

Doma má pro vnoučata komiksy

„Asterix je součást francouzské mytologie, jeho postava reprezentuje naši povahu. Stejně jako on jsme odolní a rezistentní bojovníci, odbojáři. Je pro mě vtipné vidět, jak tyto postavy odolávají času. U mě doma mají vnoučata vždycky Asterixova dobrodružství přichystaná. Děti i teenageři dobře vědí, kde je u mě najdou,“ prohlásila Macronová, které se mezi příbuznými říká „Bibi“.

Bývalá pedagožka, která se stále věnuje vzdělávání, má rodinu na prvním místě. I přes povinnosti první dámy je v neustálém kontaktu s dětmi a hlavně s vnoučaty a snaží se si na ně vyčlenit dostatek času. Podle novinářů má každou středu a pátek ve svém programu vyhrazenou speciálně dobu, kterou věnuje jen rodině.

Video  Do Egypta bez karantény? Papež zmínil nefér restrikce a všechny neznámé u covid pasů  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

MAMKA2316 ( 29. května 2021 15:44 )

JESTLI UŽ SI NECHALA VNOUČATKA OČKOVAT PROTI COVIDU ???Ti co to prosazuji by měli ve velkých městech nechat očkovat své děti a vnuky veřejně na největších náměstích !Až nám jdou příkladem !Co pane Vojtěchu a další kdy s tím začnete ????

(29. 05. 2021 15:3­6)re­agovat­nahlá­sit
MAMKA2316:Očkovaní u mne ne isoprinosine ano !!Inosin pranobex (též inosiplex, methisoprinol;[1] Isoprinosine) je lék proti virovým onemocněním (antivirotikum). Funguje jako stimulátor imunitního systému, podobně jako hormony produkované v brzlíku.[2] Běžně se používá při komplikacích onemocnění spalniček[3]ve spojen s intratekální interferonovou léčbou, při mukokutánní infekci herpes simplex virus (HSV-1 a HSV-2) a při léčbě genitálních bradavic způsobených lidskými papilomaviry jako doplňková terapie podophyllotoxinem a CO2 la***m.[4] Používá se především v evropských zemích, zejména jako léčba virových infekcí. Nepoužívá se přímo k léčbě rakoviny, ale příležitostně se doporučuje jako protirakovinová léčba nebo ke zvýšení imunity lidí žijících s rakovinou.[5]

V úzkém slova smyslu jediným syntetickým imunomodulátorem (lékem) s prokázanými imunomodulačními a imunopotenciačními účinky je inosin pranobex. Tento lék je indikován u celého spektra nemocných s klinickými projevy imunitní nedostatečnosti. Působí přímo protivirově. Moduluje imunitní systém imunostimulací, resp. imunooptimalizací obranného zánětu[6] na úrovni buňky, např. zásahem do energetického metabolismu, buněčné signalizace a proliferace. Moduluje složky vrozené imunity, NK buňky a dendritické buňky. Tlumí tvorbu prozánětlivých cytokinů TNF-α a IL-6. Homeostaticky a regulačně optimalizuje funkční polarizaci subsetů T lymfocytů Th1, Th2, Th17 a Treg.[7] V klinických studiích isoprinosin normalizoval porušenou buněčnou imunitu vyvoláním odpovědi typu Th1, která iniciuje maturaci a diferenciaci T lymfocytů. In vivo inhibuje syntézu virové RNA.[8][6]


Obsah
1 Historie
2 Základní charakteristika
3 Indikace
3.1 Schválené použ

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud