
Macronová je pozorná babička. Na svá vnoučata po dlouhé době práskla detail ze života

První dáma Francie Brigitte Macronová (68) je pyšnou babičkou sedmi vnoučat, jejichž soukromí pečlivě střeží. Přestože se s vnoučaty pravidelně vídá, fotografům se jen málokdy podaří je „načapat“. Společné radovánky s babičkou a prezidentem Emmanuelem Macronem (43) dětem v posledním roce překazila pandemie koronaviru, a Macronová tak děti dlouho vídala jen přes obrazovku. Po dlouhé odluce se neuhlídala a novinářům na vnoučata jedno tajemství přece jen vyzradila, uvedl magazín Gala.
V otázce své rodiny, třech dětí a sedmi vnoučat, bývá Macronová velmi diskrétní a diskuzím na toto téma se většinou vyhýbá. Nyní ale udělala výjimku a reportérům deníku Le Parisien prozradila, jak to její vnoučata mají s oblíbenými francouzskými komiksovými postavami Asterixem a Obelixem.
Doma má pro vnoučata komiksy
„Asterix je součást francouzské mytologie, jeho postava reprezentuje naši povahu. Stejně jako on jsme odolní a rezistentní bojovníci, odbojáři. Je pro mě vtipné vidět, jak tyto postavy odolávají času. U mě doma mají vnoučata vždycky Asterixova dobrodružství přichystaná. Děti i teenageři dobře vědí, kde je u mě najdou,“ prohlásila Macronová, které se mezi příbuznými říká „Bibi“.
Bývalá pedagožka, která se stále věnuje vzdělávání, má rodinu na prvním místě. I přes povinnosti první dámy je v neustálém kontaktu s dětmi a hlavně s vnoučaty a snaží se si na ně vyčlenit dostatek času. Podle novinářů má každou středu a pátek ve svém programu vyhrazenou speciálně dobu, kterou věnuje jen rodině.
JESTLI UŽ SI NECHALA VNOUČATKA OČKOVAT PROTI COVIDU ???Ti co to prosazuji by měli ve velkých městech nechat očkovat své děti a vnuky veřejně na největších náměstích !Až nám jdou příkladem !Co pane Vojtěchu a další kdy s tím začnete ????
(29. 05. 2021 15:36)reagovatnahlásit
MAMKA2316:Očkovaní u mne ne isoprinosine ano !!Inosin pranobex (též inosiplex, methisoprinol;[1] Isoprinosine) je lék proti virovým onemocněním (antivirotikum). Funguje jako stimulátor imunitního systému, podobně jako hormony produkované v brzlíku.[2] Běžně se používá při komplikacích onemocnění spalniček[3]ve spojen s intratekální interferonovou léčbou, při mukokutánní infekci herpes simplex virus (HSV-1 a HSV-2) a při léčbě genitálních bradavic způsobených lidskými papilomaviry jako doplňková terapie podophyllotoxinem a CO2 la***m.[4] Používá se především v evropských zemích, zejména jako léčba virových infekcí. Nepoužívá se přímo k léčbě rakoviny, ale příležitostně se doporučuje jako protirakovinová léčba nebo ke zvýšení imunity lidí žijících s rakovinou.[5]
V úzkém slova smyslu jediným syntetickým imunomodulátorem (lékem) s prokázanými imunomodulačními a imunopotenciačními účinky je inosin pranobex. Tento lék je indikován u celého spektra nemocných s klinickými projevy imunitní nedostatečnosti. Působí přímo protivirově. Moduluje imunitní systém imunostimulací, resp. imunooptimalizací obranného zánětu[6] na úrovni buňky, např. zásahem do energetického metabolismu, buněčné signalizace a proliferace. Moduluje složky vrozené imunity, NK buňky a dendritické buňky. Tlumí tvorbu prozánětlivých cytokinů TNF-α a IL-6. Homeostaticky a regulačně optimalizuje funkční polarizaci subsetů T lymfocytů Th1, Th2, Th17 a Treg.[7] V klinických studiích isoprinosin normalizoval porušenou buněčnou imunitu vyvoláním odpovědi typu Th1, která iniciuje maturaci a diferenciaci T lymfocytů. In vivo inhibuje syntézu virové RNA.[8][6]
Obsah
1 Historie
2 Základní charakteristika
3 Indikace
3.1 Schválené použ