Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Zase ty schody! Biden měl cestou do Air Force One opět potíže, tentokrát škobrtnutí ustál

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
1. dubna 2021
10:45

Prezidenta Spojených států Joea Bidena (78) potrápil déšť a hlavně namoklé schodiště jeho prezidentského speciálu Air Force One. Biden stoupal do schodů, v jedné ruce deštník a ve druhé tašku s dokumenty s novým plánem investic do infrastruktury, když mu to náhle na schodech podklouzlo. Není to zdaleka jeho první nehoda, před dvěma týdny rovněž několikrát zakopl a nakonec upadl na schodišti k letadlu, tehdy to „svedl“ na silný vítr, uvedl list Daily Mail.

Biden letěl do Pittsburghu, kde představil velmi ambiciózní plán investic v hodnotě 44,5 bilionu korun, prezident plánuje vytvořit miliony nových pracovních míst masivními investicemi do výstavby silnic, mostů, železnic, či například sítě vysokorychlostního připojení k internetu. Ještě než stihl o svém návrhu poprvé promluvit, dostal se do problému.

Biden své zaváhání ustál

Prezident se obvykle při výstupu do schodů ke speciálu přidržuje zábradlí, většinou postupuje dost svižným krokem. Při přesunu do Pittsburghu si byl ale vědom toho, že silně prší a že má plné ruce. Opatrně tak stoupal do schodů, i tak se neubránil mírnému zaváhání. Podle novinářů buďto zaškobrtl o hranu schodu botou, nebo schod málem vynechal.

Tentokrát svou „nehodu“ ustál, a na vrcholku schodiště zvládl i zasalutovat, obří deštník při tom balancoval na rameni. To před dvěma týdny se Biden na schodech poroučel k zemi, za oba incidenty podle všeho mohlo počasí, ten první způsobil silný poryv větru, tento pak déšť.

Video Biden upadl na schodech při cestě do Air Force One. Hned natřikrát - Reuters

tryskomys ( 2. dubna 2021 06:31 )

Doporučovala bych omezení věku do tak vysokých funkcí,myšlenkově už nedovedou vše zvládnout a svěřit jim do ruky zbraně nukleárního typu už je napováženou,Víc jak 60 let by neměli ti kandidáti překročit,i když Macron je mnohem mladší a taky to nezvládá.

sorgedoktor ( 1. dubna 2021 14:32 )

Ja osobne ho obdivuji, bezny obcan naseho statu uz neni v tomto veku podobnYch dusevnich vykonu schopen....

krapotkin ( 1. dubna 2021 12:30 )

Milošek nám občas škobrtá po Becherovce nebo slivovici, Biden asi zase popíjí whisky a bez sody.

uklid ( 1. dubna 2021 12:20 )

Je senilní manták

bullshit ( 1. dubna 2021 12:19 )

Chlápek v 78 letech by měl odpočívat doma a v klidu užívat dny které mu zbývají. Vidím že neschopnost včas odejít s noblesou není jen u nás.

Zobrazit celou diskusi
Další videa