Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 11°C

Diplomaté chtěli pryč z KLDR: Museli ručně tlačit drezínu s kufry, Kim zastavil dopravu

Autor: ČTK - 
26. února 2021
10:35

Skupina ruských diplomatů s rodinami musela využít na cestě ze Severní Koreje neobvyklý způsob dopravy. Kvůli omezením spojeným s pandemií covidu-19 urazila poslední kilometr přes ruské hranice na ručně tlačené drezíně, napsal server BBC s odkazem na vyjádření ruského ministerstva zahraničí.

Severokorejská vláda zastavila téměř veškerou osobní dopravu v zemi ve snaze zastavit šíření viru. Vláda sice nadále tvrdí, že se v KLDR dosud neobjevil žádný pozitivní nález na SARS-CoV-2, mezinárodní pozorovatelé o tom však dlouhodobě pochybují.

V Severní Koreji platí již déle než rok zákaz cest vlaků přes hranice, zrušena byla rovněž většina mezinárodních letů. Ruští diplomaté, kteří chtěli zemi opustit, tak neměli příliš na vybranou. Nejprve cestovali 32 hodin vlakem, pak dvě hodiny autobusem, aby se dostali z metropole Pchjongjangu k ruské hranici. Tu pak museli překročit pěšky a ještě svoje věci a rodinu převézt na drezíně.

Let do Vladivostoku byl výjimkou

Hlavním „motorem“ byl třetí tajemník ruské ambasády Vladislav Sorokin, který vozítko tlačil po kolejích přes řeku Tumen do Ruska. V osmičlenné skupině byla mimo jiné i jeho tříletá dcera.

Z KLDR odjela za poslední rok řada zahraničních diplomatů a mnoho zemí své tamní zastupitelské úřady dočasně uzavřelo. Většina z nich využila pozemní dopravy a překročila hranice do Číny. Loni v březnu však vypravily úřady jeden let do Vladivostoku, na jehož palubě byli diplomaté z Německa, Ruska, Francie, Švýcarska, Polska, Rumunska, Mongolska a Egypta.

flesch2z ( 2. března 2021 20:27 )

V KLDR se dosud neobjevil žádný pozitivní nález na SARS-CoV-2.
Ani se nedivím, ten existuje jen na zdegenerovaném a zvrhlém západě.

frantacizek ( 26. února 2021 14:01 )

ještěže v Sovětském svazu je možné taky všechno

Zobrazit celou diskusi
Další videa