Neděle 29. listopad 2020
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno 3°C

„Michelle by mě opustila.“ Obama prozradil, proč nevezme místo v Bidenově vládě

Autor: ČTK - 
16. listopadu 2020
13:19

Bývalý americký prezident Barack Obama nepřijme žádnou funkci v budoucí americké vládě, i kdyby mu ji zvolený prezident Joe Biden nabídl. Obama to řekl v nedělním rozhovoru s televizí CBS, která si jej pozvala před úterním vydáním jeho knihy A Promised Land (Země zaslíbená). Obama prohlásil, že kdyby podobnou nabídku přijal, má obavy, že by ho manželka Michelle opustila.

K dotazu, jak hodlá svému bývalému viceprezidentu Bidenovi, který se má úřadu ujmout v lednu, pomáhat, exprezident řekl: „Nepotřebuje mé rady; pomohu mu, jakkoli budu moci. Neplánuji pracovat v týmu Bílého domu. Je pár věcí, které neudělám, protože by mne Michelle opustila.“

V chystané knize bývalý prezident kromě jiného popisuje, co pro něj a jeho ženu znamenala nejprve jeho politická kariéra v Senátu a pak v Bílém domě. Michelle Obamová se podle něj musela vzdát právnické kariéry, která ji zajímala a která jejím schopnostem odpovídala více než kariéra první dámy.

The Guardian píše, že Obamovým se vyplácí jejich literární práce. Obamovi s nakladatelstvím Penguin Random House podepsali na své vzpomínkové knihy kontrakt na 65 milionů dolarů (1,4 miliardy korun); totéž nakladatelství vydalo v roce 2018 memoáry Obamové, jichž se prodalo na deset milionů výtisků, a počítá se, že Obama napíše ještě jeden díl svých pamětí.

Ačkoli prezident Donald Trump zatím nejeví známky, že se vzdá moci, podle The Guardianu už se spekuluje i o jeho memoárech a o možném kontraktu za 100 milionů dolarů.

yokky ( 16. listopadu 2020 15:23 )

Co by tam delal,,,uz tam byl a udelal velke ho..­.vno­...👎👎­👎👎👎🐵🤡🐵­🤡🐵🤡🤡

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud