Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Zataženo, déšť 16°C

Trump nejdřív přiznal, že ho porazil Biden. Jenže pak otočil, že to myslel jinak

Aktualizováno -
15. listopadu 2020
15:45
Autor: ČTK - 
15. listopadu 2020
14:40

Americký prezident Donald Trump poprvé veřejně uznal, že demokrat Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách, uvedla nejdřív v neděli agentura Reuters. Rovnou přitom zopakoval své dřívější nepodložené tvrzení, že hlasování bylo zfalšované. „(Biden) vyhrál, protože volby byly zmanipulované,“ napsal Trump na twitteru. Nedlouho poté svůj výrok o výhře Bidena popřel. A uvedl, že Biden vyhrál pouze v očích lživých médií.

Americká média přisoudila Bidenovi ve volbách ze 3. listopadu 306 hlasů ve sboru volitelů, zatímco úřadující republikánský šéf Bílého domu Trump jich získal 232.

Trump se po zveřejnění předběžných výsledků nedlouho po uzavření volebních místností prohlásil vítězem. Když však v následujících hodinách a dnech začal mít navrch Biden, přišel Trump s tvrzením, že se tak stalo v důsledku volebních podvodů. Jeho tým podal řadu žalob, z nichž některé již soudy zamítly, jiné čekají na projednání.

Výsledky měl falšovat i software, tvrdí Trump

Ve svém dnešním příspěvku Trump rovněž zopakoval, že k hlasování nebyli připuštěni nezávislí volební pozorovatelé a že jeden z používaných softwarů na sčítání hlasů výsledek voleb zfalšoval. Žádné důkazy nepředložil.

Trump svá slova, kterými prvně připustil Bidenovo vítězství, po několika desítkách minut vzal zpět. „(Biden) vyhrál v očích lživých médií. Nic neuznávám. Máme před sebou dlouhou cestu,“ uvedl s tím, že volby vyhraje.

Biden s nadcházející viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mezitím pokračuje v sestavování svého nového vládního týmu, oznamuje programové priority své budoucí administrativy a zahájil i brífinky věnované koronavirové situaci.

Video  Vítězný projev Bidena: O jasném vítězství, koronaviru a obnově duše USA  - Reuters
Video se připravuje ...

syringa2 ( 16. listopadu 2020 07:09 )

Tady to je,ze Biden ztratil pozici prezidenta. http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=aP5j­4rST3JE

http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=nbXn­kezMGi8

http­s://dis­tribu­tednew­s.co­m/4740­16.ht­ml
Zajimave

PPP150W ( 15. listopadu 2020 17:36 )

Jen žvásty bez důkazů. Seš jako ten kačer.

Zobrazit celou diskusi