Pátek 4. prosinec 2020
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, sněžení 0°C

Zachránili uneseného občana. Úspěšný zásah Američanů v Nigérii potěšil i Trumpa

Autor: ČTK - 
31. října 2020
19:30

Armáda USA dnes provedla na severu Nigérie operaci, při níž osvobodila z rukou ozbrojené skupiny amerického občana. S odvoláním na ministerstvo obrany o tom informovala agentura Reuters. Podle televize ABC se jedná o farmáře Philipa Waltona, který byl tento týden unesen v Nigeru.

„Americký občan je v pořádku a nyní je v péči amerického ministerstva zahraničí,“ uvedl v prohlášení Pentagon s tím, že při akci nebyl nikdo z vojáků zraněn. Všichni únosci kromě jednoho byli při dnešní osvobozovací akci zabiti.

Stanice ABC s odvoláním na zdroje obeznámené s případem uvedla, že osvobozeným je 27letý Walton, který byl unesen 26. října na jihu sousedního Nigeru.

„Včera v noci naši stateční válečníci zachránili amerického rukojmího v Nigérii. Náš národ salutuje odvážným vojákům za odvážnou noční záchrannou operaci a slaví bezpečný návrat dalšího amerického občana,“ radoval se na twitteru Donald Trump.

Walton nepracoval pro americkou vládu ani pro žádnou americkou instituci, v Nigeru nedaleko hranic s Nigérií choval velbloudy a ovce a věnoval se pěstování manga. Ozbrojenci se jej zmocnili poté, co jim odmítl odevzdat peníze.

Představitelé americké a nigerijské vlády ABC uvedli, že únosci patřili k ozbrojené skupině z Nigérie, která však není považována za teroristickou. Motivem únosu mohlo být výkupné.

Speciální jednotka SEAL urychlila přípravy osvobozovací operace v obavě, že Walton bude prodán některé z teroristických organizací, které v oblasti dlouhodobě působí.

1912 ( 1. listopadu 2020 17:07 )

Jistě to byl agent CIA !!!Rozvracet Afriku !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud