Pátek 4. prosinec 2020
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, sněžení 0°C

Z pirátů se vyklubali černí pasažéři. Na ropném tankeru zatkla policie sedm lidí

Aktualizováno -
25. října 2020
21:28
Autor: sova, ČTK - 
25. října 2020
16:53

NBritská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží dnes zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

„Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn,“ uvedla policie v prohlášení. Na palubě tankeru se podle televize Sky News našlo sedm černých pasažérů. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž „stoprocentně nejde o únos“, jak se předtím také spekulovalo.

Přístav neměl žádný kontakt s plavidlem

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila dnes plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Podle policie obavy o osud posádky začaly krátce po 11:00 SEČ a kolem plavidla byla uzavřená oblast.

Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Bystrozraky1 ( 25. října 2020 18:46 )

Kdy už evropští ču rá ci v Bruselu otevřou oči.

Sibyla ( 25. října 2020 17:54 )

sirotci šojdrové skládají kapitánské zkoušky?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud