Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno, déšť 14°C

Jaký bude rok 2021? Astroložka, která předpověděla pandemii, řekla, co nás čeká

Autor: Darina Jíchová - 
25. října 2020
05:20

Britská astroložka Jessica Adamsová (56) v loňském roce předpověděla světovou pandemii, její slova se naplnila hned počátkem roku 2020, kdy se z Číny rozšířil nový koronavirus do celého světa. Ani po několika měsících neúmorného boje se nedaří nákazu dostat pod kontrolu, zda příští rok přinese kýženou úlevu, odhalila Adamsová pro list Daily Mail.

Astroložka se ve svém výkladu soustředila především na svou domovinu a nadcházející rok pro Velkou Británii nevěstí nic dobrého. Spojené království tak, jak ho známe, je u konce, Británie se podle Adamsové rozpadne na 4 samostatné státy.

Astroložka: Věděla jsem, co přijde

Pandemie koronaviru zcela změnila život Adamsové, nejenže astroložka musela zrušit nespočet osobních schůzek, ale rozhodla se přestěhovat. Deštivý Londýn vyměnila za australskou Tasmánii, kde nyní žije sama se svými dvěma psy a slepicí. „Věděla jsem, co přijde, a řídila jsem se vlastní radou,“ prohlásila Adamsová.

„Občas prostě musí člověk bít na poplach, a to jsem udělala já,“ dodala Adamsová, už vloni varovala před pandemií. Astroložka dokonce stanovila přesné datum, kdy se nákaza začne šířit, a to 10. ledna. Právě tento se den se z čínského Wu-chanu začaly ozývat zprávy o prvních obětech koronaviru. „Rok 2020 bude jako obraz Výkřik od Edvarda Muncha. Bude to takový extrém, že ani nevím, zda ho budu dokumentovat, ale je to moje práce, takže to udělám,“ tuto větu si poznamenala v roce 2019 do svého deníku, kde schraňuje své předpovědi.

Koronavirus ve Velké Británii. Na dodržování restrikcí dohlíží policie, Koronavirus ve Velké Británii. Na dodržování restrikcí dohlíží policie, | Reuters

„Chtěla jsem varovat lidi, upozornit je, aby si udělali finanční zásoby, aby se připravili na to, že se svět obrátí vzhůru nohama,“ vysvětlila Adamsová. Její věštba se ale minula účinkem, není ani ekonomka, ani politička, ani viroložka a slovům senzibilky o ekonomické, epidemiologické a politické krizi nikdo v roce 2019 nevěřil, až na její zhruba 3 miliony followerů na sociálních sítích.

Trump podle senzibilky u voleb prohraje

Nicméně i mezi jejími skalními fanoušky se objevily hlasy, které její varování zpochybňovaly a nebezpečí pandemie rovnou označily za hoax. Opak se ukázal pravdou, předpověděla také „říjnové překvapení“ týkající se amerických voleb. „Uvidíme zvláštní cyklus, kdy prezidenti, premiéři a senátoři prohrají u voleb, onemocní nebo rezignují,“ tvrdila Adamsová. Pohrozila také možným odkladem prezidentských voleb v USA, jejich výsledek ale vidí jasně. „Lídrem není Trump, ani jiný republikán.“

I pro toto „říjnové překvapení“ zvolila datum, 1. října, což byl den, kdy se u prezidenta Spojených států potvrdil koronavirus. Novináři si zpětně pročetli její předpovědi, několik let zpátky astroložka předpověděla vzestup Borise Johnsona, který povede k rozpadu Británie. V roce 2017 zase uvedla, že dojde k rozkolu v britské královské rodině, mluvila o sporu mezi princi. Letos tak nedošlo jen k brexitu, ale také k „Megxitu“, Británie opustila Evropskou unii a princ Harry se s manželkou Megan Markleovou odstěhoval do USA.

Zlom přinesou Vánoce

Adamsová ale nabídla i pozitivní výhled do budoucna, změna podle ní nastane o Vánocích. „Letos budou Vánoce a budou to fantastické Vánoce. Situace se začne měnit asi 3 dny před Štědrým dnem. Takové Vánoce jsme tu dlouho neměli, vrátí se tradiční hodnoty vztahů i pocit globálního bezpečí,“ potěšila astroložka. Zdůraznila však, že vakcínu proti koronaviru svět pod stromečkem nenajde.

„Nebude žádná vakcína, s virem se budeme muset naučit žít,“ uvedla. Pro čtenáře Adamsová připomněla, že astrologie je 4 tisíce let starý způsob studia postavení hvězd a planet, který se využívá k předpovědi budoucnosti. „Není to založené na vědě, neřídí se to žádnými statistikami a rozhodně na to nelze vyprodukovat počítačový program. Při astrologii zkoumáte efemeridy, obrovskou složku dat od roku 1900 do roku 2050 a hledáte opakující se vzorce. Astrologie je v podstatě historie a historie má tendenci se opakovat,“ objasnila.

„Právě teď se nacházíme v cyklu připomínající dobu druhé světové války, v našem případě naštěstí bez války. Toto období se zakončí v roce 2026,“ rokem 2026 datuje i úspěšné zakončení boje s klimatickými změnami. „Bude to celková revoluce, všechno se změní,“ tvrdí Adamsová. V minulosti byla astrologie velmi populární, zvláště poté, kdy William Lilly předpověděl Velký požár Londýna v roce 1666. Pak přišlo období, kdy vědci astrologii zdiskreditovali, v současnosti znovu nabývá na oblibě.

Podle průzkumu Daily Mailu dokonce třetina Britů pravidelně čte horoskopy a věří jim. „Věřím svým předpovědím, astrologie funguje, vždycky fungovala,“ Adamsová není jen astroložka, je také médium. Je podle vlastních slov schopná uvést se do transu a komunikovat s duchy.

Jediná velká chyba

Většina jejích proroctví se víceméně naplnila, její největší chybou byla předpověď výsledků amerických prezidentských voleb v roce 2016. „Byla jsem úplně mimo, řekla jsem, že vyhraje Hillary,“ svůj omyl vysvětlila tím, že prezident Trump má dvě data narození. Na tento fakt si postěžovala řada astrologů.

V době sociálního distancování či zákazů vycházení, který platí v několika zemích, Adamsová přišla s uklidněním, že rok 2021 se ponese ve znamení „rušného sociálního života“. To je v nastalé situaci pro mnohé pomyslné světlo na konci tunelu.

Další předpověď na rok 2021 najdete ZDE >>>

ivalen ( 25. října 2020 11:47 )

Tak nám hezky napsali, co má za sebou, ale neviděl jsem nikde předpověď, pouze všeobecnou frázi

montevideo ( 25. října 2020 09:33 )

Hloupí lidé jsou všude. Vzpomeňte na hasičské bály a oslavy MDŽ na jaře v západních Čechách či na burčákové pitky spojené se žranicemi na podzim na jižní Moravě. To je s těmi farmářskými trhy srovnatelné. Navíc ti farmáři asi nejsou z Prahy, že?

panda82 ( 25. října 2020 08:19 )

Ale proč nám stále podsouvají Čínu a nepřiznají kdo to zanesl do Číny, a křičí chyťte zloděje, strach, jenom strach

nakobyl ( 25. října 2020 07:34 )

Pro začátek stačilo to doupě viru zavřít, aby se nešířil mezi slušné lidi.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa