Středa 25. listopad 2020
Svátek slaví Kateřina, zítra Artur
Oblačno 3°C

Smutek ve Spolkovém sněmu: Po náhlém kolapsu zemřel místopředseda, natáčel zrovna rozhovor

Aktualizováno -
26. října 2020
11:24
Autor: ČTK - 
26. října 2020
08:01

Místopředseda Německého spolkového sněmu a dlouholetý sociálnědemokratický poslanec Thomas Oppermann zemřel v neděli po náhlém kolapsu. Uvedla to v pondělí agentura DPA, již dříve o skonu 66letého politika informovala německá média.

Podle televizí NTV a RTL se Oppermann znenadání zhroutil v neděli večer při natáčení s veřejnoprávní televizí ZDF a byl následně převezen do nemocnice. O příčinách úmrtí nejsou dosud žádné informace.

Podle informací ZDF se zhroutil krátce před chystaným živým vstupem. Připojit se měl z Institutu Maxe Plancka v domovském městě Göttingen. Převezen byl poté na univerzitní kliniku v Göttingenu. Do televizního pořadu Berlin direkt byl pozván v souvislosti s tématem koronavirové pandemie.

Oppermann byl členem Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) od roku 1980 a od parlamentních voleb v roce 2017 zastával pozici místopředsedy Spolkového sněmu. Předtím byl deset let předsedou poslaneckého klubu SPD. Koncem srpna Oppermann sdělil, že v nadcházejících volbách v roce 2021 již nebude kandidovat.

Vzpomíná i Merkelová

„Zpráva o náhlém úmrtí mého kolegy a soudruha Thomase Oppermanna mě zaplnila hlubokým zármutkem. Thomas vykonával svou práci pro naši zemi a sociální demokracii s vášní i rozumem,“ uvedl na twitteru ministr práce Hubertus Heil.

„Po mnoho let jsem si ho cenila jako spolehlivého a férového sociálnědemokratického partnera ve velkých koalicích,“ tlumočil dnes slova kancléřky Angely Merkelové vládní mluvčí Steffen Seibert. Oppermann se podle kancléřky z Křesťanskodemokratické unie (CDU) „v turbulentních časech zasloužil“ o německý parlament.

Cenzorova_matka ( 26. října 2020 11:55 )

A tebe znásilnil farář v sakristii

frantacizek ( 26. října 2020 11:29 )

a tobě Pán Bůh rozum nedal..

Cenzorova_matka ( 26. října 2020 10:07 )

A Angelu ani čert nechce

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud