Pátek 15. leden 2021
Svátek slaví Alice, zítra Ctirad
Zataženo, sněžení -1°C

Sestra diktátora Kima po dvou měsících na veřejnosti: S bratrem na inspekci vesnic

Autor: ČTK - 
2. října 2020
12:05

Sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una se po zhruba dvou měsících objevila na veřejnosti. Uvádí to dnes agentura Reuters. Kim Jo-čong se zúčastnila spolu s bratrem inspekce vesnic na jihu země, jež v srpnu postihly záplavy a tajfun.

Mladší sestra vůdce KLDR se podle jihokorejské rozvědky stala v létě letošního roku faktickou dvojkou severokorejského režimu. Podle zpravodajských informací Kim Jo-čong má na starosti vztahy KLDR se Spojenými státy a Jižní Koreou. 

Kim Jo-čong se v roce 2018 zúčastnila zahajovacího ceremoniálu zimních olympijských her a v dalších letech doprovázela bratra na významných mezinárodních summitech. Postavení v rámci režimu si získala svou tvrdou rétorikou proti Jižní Koreji, dodává agentura Reuters.

O Kim Jo-čong se psalo jako o možné nástupkyni v čele severokorejského režimu, když se letos vyrojily spekulace o špatném zdravotním stavu či smrti Kim Čong-una.

KLDR letos v srpnu postihly záplavy a tajfun Maysak, který způsobil desítky mrtvých a rozsáhlé hmotné škody. Experti se obávají, že přírodní neštěstí mohla prohloubit chronický nedostatek potravin, kterým KLDR trpí několik desetiletí. V 90. letech zemi postihl hladomor, který si podle odhadů vyžádal statisíce obětí.

iFender ( 2. října 2020 23:16 )

Konecne zase spolu pri kolaudaci.Clovek hned pookreje.

zkzkz ( 2. října 2020 20:52 )

hasickajana ( 2. října 2020 20:07 )

no... tak už zjevně porodila...

SCHWARZENBERG ( 2. října 2020 18:46 )

Hezká moc není ale vypadá dost šukézně

josefvyskoc ( 2. října 2020 13:30 )

munuly tyden jste psali, ze ji Kim nechal zavrazdit. takhle si nevymejslelo ani Rudy pravo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud