Amerika v plamenech: Protesty se přesunuly před Bílý dům, Trump hrozí „nejzlejšími psy“

Autor: ČTK - 
30. května 2020
19:30

Jedna z celoamerických demonstrací vyvolaných smrtí černocha George Floyda se v noci na dnešek konala i u Bílého domu, kde se dav několik hodin přetlačoval s ostrahou. Ta podle CNN nejméně jednou použila proti protestujícím pepřový sprej. Americký prezident Donald Trump na twitteru ocenil práci bezpečnostních sborů a demonstrantům pohrozil „těmi nejzlejšími psy a nejstrašlivějšími zbraněmi“.

Střety s Tajnou službou Spojených států (USSS), která je ochrankou prezidenta a dalších ústavních činitelů, před Bílým domem trvaly více než pět hodin. Davu se podařilo odstranit mobilní kovové bariéry a dostat se až k ostraze, která byla vybavena pořádkovými štíty. Několik obránců Bílého domu utrpělo drobná zranění, když se snažili demonstranty vytlačit. Při jednom z vyhrocených momentů USSS použila pepřový sprej.

Trump na twitteru ostraze poděkoval za skvělou práci a napsal, že vše bedlivě sledoval a že se nemohl cítit bezpečněji. „Nechali ‚demonstranty‘ vyřvávat a křičet, jak chtěli, ale když se někdo začal chovat příliš živě nebo vybočovat z řady, rychle a tvrdě si na něj došlápli, že nevěděl, odkud rána přišla,“ uvedl prezident.

Přes plot se nikomu dostat nepodařilo

K zásahu dále Trump poznamenal, že tajná služba pravidelně a „rychle jako kouzlem“ střídala agenty v první linii, že mladé agenty nasazení bavilo a posloužilo jim k jejich výcviku a že nikomu se nepodařilo dostat přes plot. „Pokud by se jim to podařilo, přivítali by je ti nejzlejší psi a nejstrašlivější zbraně, jaké jsem kdy viděl,“ uvedl Trump.

Jedna z celoamerických demonstrací vyvolaných smrtí černocha George Floyda se v konala i u Bílého domu.Jedna z celoamerických demonstrací vyvolaných smrtí černocha George Floyda se v konala i u Bílého domu. | Reuters

Trump v celé sérii tweetů, které o demonstracích dnes napsal, kritizoval také washingtonskou starostku Muriel Bowserovou. Napsal o ní, že sice stále žádá o peníze a pomoc, ale městskou policii k ochraně Bílého domu neposlala, protože to podle ní nebyla jejich práce.

Prezident rovněž uvedl, že za demonstracemi stojí organizované skupiny, které o památku Floyda nestojí. V dalším tweetu obvinil krajně levicové hnutí Antifa a extrémní levici.

flesch2z ( 31. května 2020 10:28 )

Západní inkluzivní výchova se nějak zvrtla.

lebedak2 ( 30. května 2020 22:52 )

Jaký je rozdíl mezi zločincem jako je zloděj, násilnický lupič a demonstrantem? Demonstrant krade,rabuje a terorizuje společnost "za demokracii". U nás by to bylo ještě i za pravdu a lásku,co zvítězí nad lží a nenávistí .

lebedak2 ( 30. května 2020 22:35 )

Tak je to přece takové logic­ké,že­.Demos­truji za dodržování demokracie,zákonu a pořádku tím,že demoluji vše co je v cestě,zapaluji auta a rabuji a demoluji obchody,střílím po ulicích a házím po policii zápalné lahve a kameny.A samozřejmě,čirou náhodou se přímo mezi nimi motá CNN.Teď se přesunuli před Bílý dům - asi toho zfetovaného černošského násilníka s falešnými doklady,co nakupoval za falešné peníze zabil při zákroku Trump. Zřejmě příště,až se někomu z našeho cikánského etnika nebudou líbit zákroky policie,také to bude důvod pro Antifu a naše Piráty,aby spolu s tímto etnikem rabovali a demolovali města,zapalovaly auta a demonstrovali před Hradem. A naše sluníčkářská média je taky ráda podpoří a nepochybuji že většina politiků z demožumpy taky .

PPP150W ( 30. května 2020 21:20 )

Ty gaunery vůbec nezajímá černoch co ho zabili policajti. Ti hledají jen záminku jak rabovat, krást a ničit. A mimochodem tak nějak stále nevím, proč policajti na toho člověka tak brutálně zaklekli. Asi tam nějaký důvod musel být, ne?

gabreta ( 30. května 2020 20:42 )

Ten má o sebe strach, že by i zuřivý psy na ně poslal co? Jako koncentrák!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud