Rodina oplakává smrt „něžného obra“. Smrt zatýkaného černocha prověří FBI, nařídil Trump

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
28. května 2020
09:45

Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černocha ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Sdělil to ve středu podle agentury Reuter americký prezident Donald Trump. Podle něj se tak děje na jeho žádost.

Úmrtí George Floyda vyvolalo nepokoje ve městě Minneapolis. Policie tam ve středu rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů.

„Na mou žádost FBI a ministerstvo spravedlnosti už plně vyšetřují, pokud jde o velmi smutnou a tragickou smrt George Floyda v Minnesotě,“ napsal Trump na twitteru. „Požádal jsem, aby toto vyšetřování bylo urychleno, a velmi oceňuji veškerou práci, kterou odvádějí místní pořádkové složky,“ dodal americký prezident.

V Minnesotě protestovaly stovky lidí po smrti zatýkaného George Floyda.V Minnesotě protestovaly stovky lidí po smrti zatýkaného George Floyda. | ČTK/AP/Carlos Gonzalez

Floyd: Nemůžu dýchat

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel v pondělí ve vazbě poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

Floyda se snažila zatknout policie na základě udání, že chtěl v samoobsluze zaplatit padělaným šekem. Podle policejní zprávy se strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem alkoholu či drog. Čtyři zasahující policisté už kvůli incidentu přišli o práci.

Floydova rodina muže popsala jako „něžného obra“. „Všichni ho milovali, nikomu nikdy neublížil,“ řekli jeho příbuzní a známí. Mezi Floydovy přátele patří i někdejší slavný basketbalista Stephen Jackson. „Byl jako moje dvojče. Jediný rozdíl mezi námi byl, že mně dal život více šancí,“ napsal sportovec na svém instagramu.

dzambulka007 ( 29. května 2020 07:32 )

Pak bych navrhla odprásknout například toho somálského fízla, co zastřelil nevinnou ženu v pyžamu, která vyšla před svůj dům. A ani to nebyla zfetovaná zlodějka, která kladla odpor.

dzambulka007 ( 29. května 2020 07:28 )

Vláda se prý omluvila rodině, to je v pořádku, ale i celé negro komunitě. Nezbláznili se náhodou? Tohle nebyl útok na celou komunitu, ale neadekvátní zásah při zatýkání zfetovaného zloděje. Nebudou se omlouvat náhodou i za počasí, když se negrouškům nebude líbit? Ta úžasná přínosná komunita se omluví postiženým za úmyslně zničený soukromý majetek a vyrabované obchody při další řvanici vydávané za protest, nedej Bože že by měla škodu i nahradit?

slafa ( 28. května 2020 16:34 )

Bezny zakrok policie!Neverite podivejte na program v televizi Policie v akci.

blecktajp ( 28. května 2020 14:30 )

No ti policajti taky vypadali, jak kdyz maji IQ pod 70. I kdyby byl ten cernoch zfetovanej a oni ho museli zadrzet, tohle je humus. Lezel, mel zelizka, byl zajisteny. Tohle byla naprosto zbytecna brutalita, to bych snad dovedl pochopit, kdyby ho chytili jak skrti malou holcicku na piskovisti, tak by mu nalozili. Ale tohle?

e.lesanova ( 28. května 2020 13:20 )

No, upřímně...někoho podobně "hodného" od pohledu zahlédnout, tak si raději 10km zajdu...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud