Video zachytilo explozi letadla. Cestující ze „zázračných“ sedadel horor přežili

Autor: ČTK, simao - 
24. května 2020
11:40

Na „zázračných“ sedadlech 1C a 10C seděli jediní dva přeživší z tragického pádu letadla mezi domy v pákistánském Karáčí. Bankéř a inženýr přežili svou smrt, dalších 97 lidí, kteří s nimi letěli na palubě, zahynulo. Video přitom zachytilo jejich poslední vteřiny života. Pád letadla a následný výbuch.

Pákistánské úřady v sobotu potvrdily, že při pátečním leteckém neštěstí v Karáčí zemřelo 97 z 99 lidí, kteří byli na palubě havarovaného letadla. O život nepřišel nikdo z obyvatel domů, na které letadlo spadlo.

„Zázračná“ sedadla 1C a 10C

Přežili dva muži. Bankéř Zafar Masúd utrpěl několik zlomenin. Inženýr Mohamad Zubair v rozhovoru s Geo News uvedl, že se pilot pokusil přistát, letoun se dotkl země, ale byl přinucen opět vzlétnout. Po zhruba deseti minutách pilot oznámil, že se pokusí přistát podruhé, ale následně stroj havaroval, uvedl Zubair z nemocničního lůžka v civilní nemocnici v Karáčí.

„Viděl jsem jen dým a plameny. Slyšel jsem ze všech stran křik. Dětí, dospělých. Viděl jsem jen plameny. Žádné lidi jsem neviděl, jen jsem slyšel jejich křik,“ uvedl. „Rozepnul jsem si bezpečnostní pás a uviděl světlo. Šel jsem k němu a musel skočit asi tři metry, abych se dostal do bezpečí,“ dodal.

Mohamad Zubair přežil pád letadla mezi domy v pákistánském Karáčí.Mohamad Zubair přežil pád letadla mezi domy v pákistánském Karáčí. | ČTK/AP/Fareed Khan

Masúd seděl na sedadle 1C, Zubair na sedadle 10C. V obou případech šlo o sedadla v uličce.

Letadlo na kontrole v březnu

Airbus A-320, který letěl do Karáčí z Láhauru, byl naposledy na technické kontrole 21. března. Do Láhauru den před nehodou přiletěl z ománské metropole Maskatu.

V technické zprávě se uvádí, že se při kontrole nenašla žádná závada motorů, přistávacího zařízení ani žádného hlavního systému stroje. Stav obou motorů je v ní označen jako „uspokojivý“ a je v ní též uvedeno, že letadlo prochází pravidelnou údržbou. Pákistánský úřad pro civilní letectví dal airbusu povolení k letům do listopadu letošního roku.

Výrobce, firma Airbus, ve svém prohlášení uvedla, že stroj byl v provozu od roku 2004, měl za sebou 25.860 letů a 47.100 letových hodin. Společnost nabídla pomoc při vyšetřování nehody.

Pilot sdělil kontrolní věži několik vteřin před pádem, že ani jeden z motorů nefunguje, napsala agentura Reuters s odkazem na monitorovací web leteckého provozu Liveatc.net.

Mluvčí letecké společnosti PIA, které letadlo patřilo, řekl, že se podařilo najít oba záznamníky o letu a že budou předány vyšetřovatelům.

Kompenzace pro zraněné z domů

Při havárii v hustě osídlené oblasti bylo poškozeno 25 domů a jejich obyvatelé dostali náhradní ubytování. Vláda oznámila, že zaplatí náklady na opravu staveb. Bude se zabývat také poškozenými automobily. Zraněným má být jako kompenzace vyplaceno 500.000 rupií (165.000 korun).

Pákistán stejně jako jiné země kvůli koronaviru zastavil leteckou dopravu a domácí lety obnovil minulý týden. Smyslem bylo umožnit Pákistáncům přemístit se k rodinám o muslimském svátku Íd al-fitr, který se slaví po skončení postního měsíce ramadánu a začne o víkendu.

Páteční nehoda byla nejhorším leteckým neštěstím v Pákistánu od roku 2012, kdy se za bouřky zřítil u Islámábádu boeing a v troskách zahynulo 127 lidí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud