KLDR zveřejnila nové fotky diktátora Kima z jednání s papaláši: Jsou skutečně aktuální?

Autor: ČTK - 
24. května 2020
08:33

Vůdce KLDR Kim Čong-un jednal s vojenským výborem vládní strany o posílení jaderných schopností země, tvrdí severokorejská státní agentura KCNA. Ta podle agentury AFP ale neuvedla podrobnosti z jednání, ani kdy se schůzka uskutečnila. Jde tedy skutečně o aktuální fotky?

„Na zasedání byla stanovena nová politika pro další zvýšení jaderného válečného zastrašování,“ uvedla KCNA. Na schůzce ústředního vojenského výboru strany pracujících se podle ní diskutovalo o uvedení strategických ozbrojených sil do vysoké pohotovosti a zvýšení palebné síly.

KCNA neuvedla, kdy se schůzka uskutečnila. Pokud by to ale bylo v posledních několika dnech, šlo by podle jihokorejské agentury Jonhap o první vystoupení Kima na veřejnosti za téměř tři týdny.

Státní agentura z KLDR informovala, že Kim Čong-un jednal s vojenským výborem vládní strany. Kdy přesně, není jasné.Státní agentura z KLDR informovala, že Kim Čong-un jednal s vojenským výborem vládní strany. Kdy přesně, není jasné. | Reuters

Naposledy se severokorejský diktátor objevil na veřejnosti na Prvního máje, kdy se účastnil otevření továrny na hnojiva severně od metropole Pchjongjangu. Tehdy šlo o jeho první vystoupení na veřejnosti od 11. dubna a po spekulacích o jeho zdravotním stavu.

Vůdce KLDR Kim Čong-un se po třech týdnech objevil na veřejnosti (3. 5. 2020).Vůdce KLDR Kim Čong-un se po třech týdnech objevil na veřejnosti (3. 5. 2020). | ČTK/Ahn Young-joon

Šestatřicetiletý Kim se na žádné veřejné akci v dubnu neobjevil tři týdny a o jeho programu nepsala ani státní média. Tak dlouhá nepřítomnost zavdala popud ke spekulacím o tom, zda Kim není vážně nemocný.

Jižní Korea začátkem května s odvoláním na svou zpravodajskou službu uvedla, že Kim se zřejmě stáhl kvůli obavám z koronaviru. KLDR ale dosud neoznámila ani jeden případ nákazy koronavirem, který se koncem loňského roku začal šířit do světa z Číny.

mislivec ( 25. května 2020 09:04 )

Byl z Čimeliček, kdybyste ho někdo znaly tak na něj tiše vspoměňte protože to byl skvělí parťák jak do mariáše tak do kulábru a skvěle mu šli i šipky. Kluk nadaný od boha jak se řiká. Akorát ten kompresor tenkrát nějak zapoměl včas stopnout (bylo to hned ráno a to on mýval pomalejší reakce)..

mislivec ( 25. května 2020 09:00 )

ten se jednou zozlýtne jak přepumpovaná pneu. Takhle zařval nějaký Radek Machotka, foukal zadní gumu u traktoru a nějak to přepýsk... Au.

zkratik ( 24. května 2020 14:03 )

kdo vymyslel ten jeho účes,vypadá jak š.t.ě.t.k.a,myslím na malování a nebo že by?

frantacizek ( 24. května 2020 12:40 )

jasnačka, Kimy rakeťák už zase řídí soudruhy jako firmu. Je zdravý až moc, pač už chystá zase ohňostroj. Kimy se bojí akorát korony, více než imperialistů.

rhapsody ( 24. května 2020 12:35 )

Tohle zarucene neni puvodni Kimous, ten puvodni mel zlo v ocich a srsela z nej nenavist ke vsemu a vsem i z fotky, nikdy se nesmal. . Tohle je vykrmenej smisek a meda od pohledu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud