Sebevražedný útok v Afghánistánu: Nejméně 5 mrtvých a desítky zraněných

 (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
18. května 2020
07:22

Při sebevražedném útoku na základnu vládních jednotek na východě Afghánistánu zemřelo dnes nejméně pět lidí a asi tři desítky dalších osob byly zraněny. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

Podle mluvčího guvernéra provincie Ghazní, kde se ráno útok stal, najel atentátník s vozem naloženým výbušninami do hlavního vchodu základny zpravodajské služby. Po explozi zemřelo podle mluvčího pět lidí a 32 dalších osob utrpělo zranění.

Ředitel nemocnice ve městě Ghazní uvedl, že mrtvých je sedm a zraněných 25, většinou jde o příslušníky vládních bezpečnostních složek, dodal. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, v oblasti ale v minulosti provedlo řadu podobných útoků islamistické radikální hnutí Tálibán.

Atentát na východě země se stal jen den poté, co prezident Ašraf Ghaní a jeho rival z prezidentských voleb Abdulláh Abdulláh podepsali dohodu o dělbě moci, a ukončili tak téměř osm měsíců trvající vnitropolitický pat. Dohoda mimo jiné stanoví, že Abdulláh bude hrát hlavní roli v mírových jednáních vlády s Tálibánem, která měla začít v březnu, ale zatím se tak nestalo.

Solfernus ( 18. května 2020 13:55 )

Loutkovou vladu dosazenou okupanty nelze zamenovat za vladu stejne jako okupanty nelze povazovat za "Vojska docasne umistena" tAm ,kde se AMericaNUM A JEJICH POSKOKUM ZACHCE::::JEDNA se o AFGHANSKOU VERZI Prazskeho povstani z roku 45!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud