Návrat Obamových do Bílého domu? Američané chtějí bývalou první dámu za viceprezidentku

Autor: ČTK - 
21. dubna 2020
10:35

Američtí demokraté sní o bývalé první dámě Michelle Obamové jako příští viceprezidentce USA po boku budoucího možného šéfa Bílého domu Joea Bidena, napsal server Politico. Téměř jistý kandidát demokratů Biden se v listopadu utká s Donaldem Trumpem o nejvyšší státní úřad, jméno svého viceprezidenta ale zatím neoznámil. Slíbil jen, že jím bude žena.

Obamová, která je v demokratickém táboře zdaleka nejoblíbenější ženou, dosud kandidaturu na vysoký úřad rezolutně odmítá, připomíná Politico. V politice se angažovat nechce, Bidenovu kandidaturu ani veřejně nepodpořila, i když se s její budoucí podporou napevno počítá.

„Dobrý Bože, nechť Michelle Obamová kandiduje s Bidenem,“ prohlásil ve své nedávné modlitbě vlivný protestantský kazatel Al Sharpton. Volební manažeři demokratů označují kandidaturu Obamové za nesplnitelný sen, připouštějí ovšem, že její vstup do politiky by Bidenovy šance na zvolení dramaticky zvýšil.

Biden, který platí za důvěrného přítele rodiny Obamových, podle listu The Washington Post zvažuje na post viceprezidenta přes deset jmen, Obamová mezi ale nimi není. „Říkám to tady přímo: Nemám v plánu kdykoli kandidovat na (volený) úřad,“ napsala bývalá první dáma ve své knize memoárů Becoming vydané před dvěma lety. To ale podle amerických novinářů demokratům nebrání v tom, aby Obamovou nepřestali přemlouvat.

Některá americká média soudí, že Biden bude viceprezidentky hledat mezi bývalými uchazečkami o demokratickou nominaci na prezidentský úřad. Hovoří se hlavně o Kamale Harrisové a Amy Klobucharové. Obě by zřejmě nabídku přijaly. Zájem projevila i levicově orientovaná senátorka Elizabeth Warrenová, která Bidenovy ambice v boji o Bílý dům podpořila minulý týden.

st.rec ( 22. dubna 2020 11:13 )

Spíš to vypadá že se chce vrátit ke státním prachům,možná ji k tomu tlačí její ušatý torpédo. Vidím to stejně jako když kandidovala Hillary,byla by to loutka řízená ze zákulisí.

motola ( 21. dubna 2020 12:21 )

božr ochranuj ameriku před blbkou světového významu!!

CAVESMAN ( 21. dubna 2020 11:17 )

kdo by chtěl tu černou opici ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud