Bývalá první dáma ukázala fotku z maturáku. Naláká Obamová k volbám středoškoláky?

Autor: Darina Jíchová - 
19. února 2020
20:01

Někdejší první dáma Spojených států Michelle Obamová na svých sociálních sítích zveřejnila snímek ze svého maturitního plesu. Jejím záměrem nebylo jen zavzpomínat a pobavit své fanoušky, Obamová se zapojila do kampaně #PromChallenge, v češtině #MaturákováVýzva, pomocí které chce vyzvat středoškoláky, aby šli k volbám, informovala stanice CNN.

Obamová, která je spolupředsedkyně neziskové organizace When We All Vote, v překladu „Když všichni volíme“, ve spolupráci se stanicí MTV a jejich volební kampaní „+1 hlas“, zahájila na svém instagramu a twitteru výzvu, při které se světu ukázala v růžových saténových šatech s puntíky, ve kterých jako 18letá středoškolačka vyrazila na maturitní ples.

„Vzpomínka na maturák 1982 a tyhle růžové saténové šaty s puntíky,“ připsala ke snímku. „Přidejte se k #MaturákovéVýzvě pořádané organizací When We All Vote a stanicí MTV a řekněte nám, co vaše škola dělá, aby vás zaregistrovala k volbám. Zapojte se a můžete pro svou školu získat maturitní ples zdarma,“ doplnila svůj příspěvek.

Obamová nabízí finanční odměnu

Program „Maturáková výzva“ bude otevřen do 13. března, po uzavírce porota vybere z 20 amerických středních škol, které přišly s kreativními způsoby, jak nalákat studenty, aby se zaregistrovali k volbám. Tyto školy pak obdrží částku 115 tisíc korun na svůj ples.

Američané můžou volit od svých 18 let, v některých státech dokonce od 17 let. Podmínku vyplnit formulář a zapsat se do registru voličů musí vyplnit každý občan, který chce k volbám jít. Obamovou a její program podpořily na sociálních sítích i další celebrity. Zapojily se například herečky Kerry Washingtonová ze seriálu Skandál a Tracee Ellis Rossová ze seriálu Black-ish.

Templ ( 20. února 2020 21:37 )

Tak to je hnus velebnosti🤮

Schlafenberg ( 20. února 2020 13:09 )

A co s tím chce jako černá ošklivá kobyla říct ? Nalákat ještě více parazitů a pobíračů dávek k volbám ?

Jan Brandis ( 20. února 2020 10:14 )

Měla by se vice postarat o své krajany z Afroameriky 😂🤣😂. Ale ty ve škole nenajde 🤮

yokky ( 19. února 2020 21:06 )

Obama=­==0000­000000­0😫😫😫😫😫­😫😫😫😫😫😫

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud