„Povedený“ Rus měl 2 tisíce přestupků a stovky pokut. Policie ho rovnou poslala za mříže

Autor: Darina Jíchová - 
13. února 2020
10:13

Ve zbohatlické moskevské čtvrti Rubljovka tento týden dopravní policie zastavila rychle jedoucí luxusní auto. Řidič (34) sice uposlechl výzvy a vůz odstavil, odmítal z něho však vystoupit. Strážníci nakonec museli rozbít okénko, aby muže dostali ven. Čekalo je překvapení, Rus měl propadlý řidičák, na svém kontě měl navíc více než dva tisíce přestupků a stovky pokut, uvedla stanice BBC.

Ruské ministerstvo vnitra video ze zadržení řidiče sdílelo na svém YouTube kanálu. Na záběrech je vidět, jak policisté pomocí rozbíječe skla rozbili okno, aby se k muži do auta dostali.

Jméno provinilce policie ani ministerstvo nezveřejnily. Vyšetřovatelé následně uvedli, že muž se dopustil více než dvou tisíc přestupků a má 184 nezaplacených pokut. Vrchol všeho byl pro policisty jeho propadlý řidičský průkaz.

Řidič stráví týden ve vězení, pak bude muset platit

„Soudce z města Odincovo v moskevském regionu poslal řidiče na sedm dní do vězení. Po propuštění bude muset zaplatit všechny pokuty,“ sdělil tisku mluvčí policie. Bohužel nespecifikoval, jakých všech přestupků se zadržený Rus dopustil.

Ruské silnice patří k jedněm z nejnebezpečnějších na světě, což dokazuje i bilance z roku 2018, tehdy při dopravních nehodách v Rusku zemřelo 14 300 osob.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 13. února 2020 12:26 )

Na vychod od Breclavi zacina balkan

Administrator ( 13. února 2020 12:04 )

Dementi ruský. Třískat je do hlavy teleskopem!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud