„Příspěvky si píšu sama“ vysvětluje Greta (17). Chyba facebooku ale ukázala na tátu

Autor: sova - 
14. ledna 2020
21:59

Greta Thunbergová zodpověděla otázky, které se vyrojily poté, co se provalilo, že příspěvky na facebookové stránce klimatické aktivistky upravoval i její otec Svante. Příčinou byla bezpečnostní chyba facebooku, díky které se několik hodin dala zobrazit historie úprav jednotlivých příspěvků včetně účtů s administrátorskými právy.

Jak se ukázalo, kromě jejího otce Svante Thunberga stál za některými příspěvky na stránce sedmnáctileté Grety i indický klimatický aktivista Adarsh Prathap.

Švédka uvedla, že i přesto si stojí za tím, že všechny příspěvky na její facebookové stránce psala sama. Konstatovala, že ke zveřejnění některých článků a odkazů použila i osobní facebookový profil svého otce.

Greta: Osobní facebook mít nechci, proto píšu od táty

Prathap podle Thunbergové na stránce údajně uveřejňoval pouze texty, které předtím publikovala na jiných sociálních sítích - twitteru a instagramu. Aktivistka také prozradila, že právě Prathap byl zakladatelem její facebookové stránky, tudíž primární administrátorská práva má jako původní správce on.

Příspěvky na oficiální facebook Grety Thunbergové byly vkládány účtem jejího otce a indického klimatického aktivisty. Odhalila to chyba facebookuPříspěvky na oficiální facebook Grety Thunbergové byly vkládány účtem jejího otce a indického klimatického aktivisty. Odhalila to chyba facebooku | Archiv Blesku

„Někteří lidé se mě ptají, kdo tuto stránku spravuje. Zaprvé, od loňského jara používám facebook pouze k přepisování toho, co píšu na mých účtech na twitteru a instagramu. Protože jsem se rozhodla, že svůj osobní facebook mít nechci (dříve jsem ho měla, ale zjistila jsem, že to není pro mě), používám k repostování obsahu účet svého otce Svanteho. Je to z toho důvodu, že ke spravování facebookové stránky nějaký účet potřebujete,“ vysvětlila v jednom ze svých příspěvků.

Ke své oficiální stránce se „připojila“ později

„Zbytek textů, který se sdílí na facebooku a původně pochází z twitteru nebo instagramu, uveřejňuje ten, kdo založil facebookovou stránku s názvem Greta Thunberg dlouho předtím, než jsem věděla, že existuje. Jmenuje se Adarsh ​​Prathap a žije v Indii.“

„Protože si spousta lidí myslela, že jde o mou oficiální stránku a obsah na ní moderuji já osobně, zeptala jsem se Adarshe, zda bych se na jejím spravování mohla podílet a on souhlasil. Všechny texty zveřejněné na mé stránce na facebooku jsem ale samozřejmě napsala já,“ vysvětlila mladá Švédka a osobnost roku 2019 podle amerického prestižního časopisu Time.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

krdassaneda ( 15. ledna 2020 21:32 )

A vypadne ji šulínek.

Schlafenberg ( 15. ledna 2020 11:54 )

Gréto jednou roztáhni nohy a uvidíš ...

Jan Brandis ( 15. ledna 2020 10:39 )

Jsem si říkal že jsem o tom potratu už dva dny nic nečetl. S tou pravdou to bude asi jako u Havla. Ten s ní taky šetřil 😂🤣😂

okluznifranta ( 15. ledna 2020 09:36 )

Tak teď jsi to PLESKačům teda nandal... Tejden z tebe nebudou spát...

zada ( 15. ledna 2020 09:31 )

Gréto, vrať se do školy.... uděláš nejlíp. Plesku, kde bude slovo Gréta, tak to už nebudu ani číst....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud