Muž v parku bodal do kolemjdoucích. Útok u Paříže si vyžádal nejméně jednu oběť

Autor: ČTK, kal - 
3. ledna 2020
17:25

Nejméně jednu oběť a několik zraněných si v pátek vyžádal útok ve městě Villejuif jižně od Paříže, kde muž v parku napadal nožem kolemjdoucí. Útočníka policie zastřelila, uvedla s odvoláním na své zdroje agentura AFP. Podle stanice BFMTV utrpěli zranění nejméně tři lidé. Motiv činu zatím není znám.

Muž zaútočil kolem druhé odpoledne na lidi v parku Hautes Bruyères ve městě Villejuif, které je součástí pařížské aglomerace. Kolemjdoucí napadal zjevně nahodile. List Le Parisien uvedl, že policisté útočníka, který se dal na útěk, dostihli a zastřelili v sousedním městě L'Hay-les-Roses. Podle BFMTV zasáhli útočníka nejméně třikrát.

Kromě jedné oběti si vyžádal útok také tři zraněné. Dva z nich jsou ve vážném stavu, uvedla BFMTV.

Pařížská policejní prefektura na twitteru uvedla pouze to, že v parku ve městě Villejuif zasahuje, a vyzvala občany, aby se místu vyhnuli.

Video Magická podívaná: Statisíce lidí vítaly rok 2020 na legendární Champs-Élysées. Navzdory masovým protestům kvůli důchodové reformě ve Francii. - Reuters

Před třemi týdny zasahovala policie v podobném případu v pařížské čtvrti La Défense. Zastřelila tam muže, který je ohrožoval nožem. Následně se ukázalo, že muž uprchl z psychiatrické léčebny.

ondra1974 ( 3. ledna 2020 22:51 )

Pokud policie ma takove informace, jako ze vrah utekl z psychiatricke lecebny, tak ma i jeho jmeno a vsechny ostatni informce. Mohu te ujistit, ze pri dnesnim postupu, pokud kriminalnik je bile rasy, tak se napise jeho cele jmeno i adrasou bydlista a noviny se budou cele tydny past na rasismu......pokud je to "inzenyrskej" s Blizkeho Vychodu, se jmenem Ahmed, tak si muzes byt jistej, ze se jmeno nezverejni, aby nedochazelo k rasismu vuci uprchlikum....uz se probud $%^&

MarkusHermann ( 3. ledna 2020 18:09 )

On za to nemohl,byl přece psychicky nemocný.

tomik007 ( 3. ledna 2020 17:59 )

A copak pri tom asi vykrikoval ???

starymlok ( 3. ledna 2020 17:51 )

Když ani nevíš co to bylo za národnost,tak neplácej kraviny ty inženýre.

salto ( 3. ledna 2020 17:47 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud