Poslanec přijal i luxusní rodinnou dovolenou. Zatkli ho kvůli úplatkům za 782 tisíc od kasin

Autor: ČTK - 
25. prosince 2019
17:02

Poslanec japonské vládní Liberálnědemokratické strany (LDP) Cukasa Akimoto byl dnes zatčen kvůli podezření, že přijal úplatky v přepočtu celkem za 34.000 dolarů (782.000 Kč) od firmy, která měla zájem zřídit v Japonsku kasino. S odvoláním na prokuraturu o tom informovala agentura Reuters.

Akimoto, který byl do října členem kabinetu premiéra Šinzóa Abeho, byl odpovědný za vládní plán zavést v zemi kasina. Japonský parlament dokončil proces legalizace kasin po dlouhé debatě teprve v loňském roce.

Akimoto čelí obvinění, že dostal od tří zaměstnanců nejmenované firmy podnikající v oblasti hazardních her 27.500 dolarů (632 500 korun) v hotovosti a také dovolenou pro svou rodinu v hodnotě 6500 dolarů (149 500 korun). Zmíněná trojice byla dnes rovněž zadržena. Akimoto jakoukoli vinu opakovaně popřel.

V rámci vyšetřování stejného případu policie dnes také prohledala kancelář dalšího zákonodárce LDP Takakiho Širasuky. Společnost, která se údajně prostřednictvím úplatků snažila Akimota ovlivnit, nebyla oficiálně jmenována. Podle veřejnoprávní televize NHK ale šlo o sázkovou kancelář 500.com se sídlem v čínském Šen-čenu.

Kasina mají být v Japonsku soustředěna ve zvláštních komplexech a Japonci do nich budou mít omezený vstup. Zřízení kasin v Japonsku, kde tento krok nemá podporu většiny obyvatel, by úplatkářská aféra mohla zkomplikovat, poznamenal server BBC.

Odpůrci kasin se obávají hlavně možného nárůstu kriminality a závislostí na hazardních hrách. Zastánci naproti tomu argumentují posílením turismu a podporou ekonomiky.

Video Japanolog Heřman: Císař není politik, ani hlava státu, ale působí politicky - Bohuslav Štěpánek, Lukáš Červený

tomik007 ( 25. prosince 2019 19:23 )

Cukasa Akimoto mel vykriknout: "UCZELOVKA a EMIGRACZKA" a mel by okamzitou aboliciu

tomik007 ( 25. prosince 2019 17:38 )

TOTO by se domordci prihodit nemohlo

ha.lipkova@seznam.cz ( 25. prosince 2019 17:37 )

A ten náš stbák pořád nic

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud