Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

„Zřejmě infarkt.“ Letadlo s Babišem muselo na cestě z Japonska nouzově přistát

Autor: kal - 
27. října 2019
17:40

Návrat z Japonska byl pro českého premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho ženu Moniku hodně dlouhý. Šéf české vlády zmínil, že kvůli infarktu jednoho z cestujících jejich Airbus A380 nouzově přistál v Šanghaji. Další člověk prý spadl ze schodů a Babiš se kvůli spotřebě paliva zatoulal v myšlenkách ke klimatické aktivistce Gretě Thunbergové. Premiér to uvedl ve svém nedělním hlášení na facebooku.

„Čau lidi, konečně doma,“ napsal Babiš, aby přidal překvapivý úvod: „Zpáteční let byl horor, museli jsme s Airbusem 380 nouzově přistát v Šanghaji, abychom vyložili cestujícího se zdravotními problémy, co se asi vystresoval z turbulencí. Zřejmě infarkt.“

Patálie při cestování ale nebraly konce. „Další člověk ještě k tomu spadl ze schodů. Myslel jsem na Grétu, když mi letuška říkala, že musíme vypustit 35 tun paliva, abychom mohli bezpečně přistát,“ uvedl premiér, pak pokračoval: „Cesta byla nekonečná, nabrali jsme zpoždění. Naštěstí jsme měli v Dubaji rezervu čtyři hodiny na přestup, tak jsme to stihli jen tak tak.“

Jinak si návštěvu Japonska, kam i s manželkou Monikou vyrazil místo prezidenta Miloše Zemana na intronizaci nového císaře, velmi pochvaloval. „Japonsko úžasné. Velkolepé uvedení císaře Naruhita na trůn. Tokio. Kjóto. Zážitky na celý život,“ připsal si k tomu.

Babiš pochvalně zmínil japonskou uctivost, spořádanost a důstojnost. A také perfekcionismus. „Jsou schopní sobě i ostatním naplánovat program s přesností na deset vteřin. To má ale i svou nevýhodu. Kamkoli jsem se pohnul, organizovali mi život tři, čtyři lidi. Hned, jak jsem ráno vylezl z pokoje. Z toho jsem byl trochu nervózní. Prý se tomu říká kulturní šok,“ zmínil.

Kubaj CZ ( 10. listopadu 2019 09:25 )

Je vtipné že bureš nadává na emigranty ale sám jim je, je z Slovenska

Kubaj CZ ( 10. listopadu 2019 09:23 )

Blbecku, žádná propaganda.. To jen ty čteš burešovo noviny, a věříš tomu. Na každého reaguješ výsmechem a u jednoho příspěvku si ani na to nic neřekl protože byl pravdivý, jen si měl argumenty typu nejsi opilý? Nikoho nezajímáš a bylo by moc dobře když by bureš smutnou náhodou nepristal nebo by smutnou náhodou jedno bodyguard kadil na WC a bureš by třeba dostal infarkt, Česku by se ulevilo.

marmat ( 28. října 2019 21:26 )

ondra1974: Čau útlocitný Ondro !!! Zveřejněte Sobotkův pozdrav....Díky!
Jistě ho budete těžko hledat...ten na lidi sejřil zvysoka !!!

marmat ( 28. října 2019 21:23 )

Pohybovenadany: Nevidíte nic , ani to samé, co autor "skandálního" objevu...
vidíte JEN zvednutou ruku....ale máte vyvrcholení....jako ultra-bašťoun porna...
Tak málo stačí někdy dětem

marmat ( 28. října 2019 21:15 )

8vox8: SEMENIŠTĚ TROLLÍCH ZOUFALCŮ PĚSTUJE REDAK­CE..­..evi­dentně tohle sponzoruje MCH

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa