Město změní pořadí tří králů. Tmavý Baltazar půjde kvůli podpoře migrantů první

Autor: ČTK - 
20. prosince 2019
06:48

Jihošpanělské město Úbeda zahájilo originální kampaň, s níž chce bojovat proti diskriminaci a xenofobii vůči migrantům. V tradičním tříkrálovém průvodu v lednu půjde v tomto městě jako první Baltazar, ač obvykle tento král s tmavou pletí chodí až za dalšími dvěma králi Melicharem a Kašparem. Informoval o tom server eldiario.es.

„Naše radnice se rozhodla jít příkladem a chce tímto symbolickým gestem bojovat proti diskriminaci,“ řekla starostka města z jihošpanělské Andalusie Toni Olivaresová. Dodala, že doufá, že se ke kampani nazvané Baltazar jde první připojí i další města regionu i celého Španělska. Webová stránka kampaně baltasarvaprimero.com má být spuštěna v pátek.

V městečku Úbeda tak v průvodu Tří králů, který se ve Španělsku tradičně koná 5. ledna, půjde jako první Baltazar. Jeho kostým si oblékne sedmadvacetiletý běženec z Mali, který pracuje jako dobrovolník v místním středisku pro migranty.

Tříkrálové pochody jsou ve Španělsku velmi populární mimo jiné proto, že v této zemi nosí vánoční dárky dětem právě Tři králové v noci z 5. na 6. ledna. V průvodech jedou králové na velbloudech či alegorických vozech a jejich pomocníci rozhazují mezi přihlížející děti i dospělé bonbóny.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

zadnice ( 20. prosince 2019 14:26 )

Kam ten svět spěje? Jsou to normální blbouni!

agfor ( 20. prosince 2019 13:25 )

A co na to církev ? Vždy platilo, že ten černý je vzadu.

Kazin ( 20. prosince 2019 11:40 )

Jo z nožem v jedné ruce a hlavou v druhé. Bože můj Španělé začínají blbnou fakt na bluti

gaucoga ( 20. prosince 2019 09:01 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

Jan Brandis ( 20. prosince 2019 08:46 )

Jen ať si zvykaj.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud