Útočníka s nožem zpacifikovali v Londýně kolemjdoucí: „Jsou to skuteční hrdinové“

Autor: sova - 
29. listopadu 2019
19:00

Šest lidí bojujících s útočníkem povaleným na zemi a nebezpečná přetahovaná o nůž. Přesně tyhle momenty zachytilo video pořízené cestujícími autobusu, který během incidentu projížděl po mostě London Bridge. Následovala střelba policistů, která způsobila masovou paniku. Mrtvý útočník po ní zůstal ležet na zemi. O událostech a svědectvích informuje britský zpravodajský web Daily Mail.

Statečný čin ve formě odzbrojení útočníka, které jeho zneškodnění policií předcházelo, má na svědomí hned několik kolemjdoucích.

Stavební dělník Howard Welsh do médií uvedl, že spolu se svými kolegy viděli pobodaného muže, kterého po zápasu s útočníkem vlekli do bezpečí záchranáři.

Pobodané vláčeli záchranáři do sanitek

Zrovna jsme vycházeli z práce, když nám někdo řekl, ať se schováme, že probíhá evakuace. Viděli jsme jednu osobu s bodnou ranou v hrudi, jak ji odvádějí lékaři do sanitky,“ řekl třicetiletý dělník.

Statečné kolemjdoucí chválil ve svém prohlášení i starosta Londýna Sadiq Khan. „Jsou to skuteční hrdinové, ti nejlepší z nás,“ uvedl ve svém textu, který zveřejnil na twitteru.

Jiný svědek popsal scénu, která předcházela zneškodnění útočníka s nožem. „Nejprve na něj policisté mířili a křičeli ‚Nehýbej se! Nehýbej se!‘. Nejspíš je ale neuposlechl, tak do něj poslali dva výstřely.

Útočníka honili s holí a hasičákem, hrdina mu vytrhl nůž

„Někteří utíkali, jiní se snažili s mužem bojovat. Viděl jsem pána s holí a ještě někoho s hasicím přístrojem, jak se snaží útočníka dohnat. To se jim nakonec podařilo – muže popadli a poté přidrželi na zemi. Schytal ránu holí a ten druhý se jej snažil udeřit tím hasičákem. Potom se objevili další tři nebo čtyři lidi a všichni toho útočníka drželi na zemi. Jeden z nich mu vytrhl nůž z ruky,“ popsal Daily Mailu dramatickou scénu jeden ze svědků.

Pak přiběhla policie a dala rozkaz, ať se ti lidé rozejdou. Jednoho z kolemjdoucích však muž stále držel – policisté útočníka varovali a poté na něj dvakrát vystřelili,“ dodal.

London Bridge zůstává nadále uzavřený, operují na něm vyšetřovatelé a desítky dalších jednotek, včetně expertů z protiteroristického oddělení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Abatysexxx ( 29. listopadu 2019 22:00 )

Jezis z toho delaji vedu, delal picoviny tak kulka do hlavy, konecne evropane dostavaji rozum a takhle dopadne kazdy.

vilda696 ( 29. listopadu 2019 21:08 )

Za chvilku jim ale ty hrdinové začnou docházet

gabreta ( 29. listopadu 2019 20:43 )

Kam to došel hrdý Albion?

Tve-svedomi ( 29. listopadu 2019 19:14 )

Tuto lůzu bez vyzvání střílet!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud