Čaputová s premiérem zapálili svíčky. Slováci truchlí za oběti tragické nehody

Autor: ČTK - 
15. listopadu 2019
11:15

Slovensko si dnes státním smutkem připomíná památku obětí srážky linkového autobusu a nákladního auta, při které ve středu přišlo o život 12 lidí včetně pěti nezletilých a další dvě desítky osob utrpěly zranění. Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Peter Pellegrini v pátek dopoledne zapálením svíček společně uctili mrtvé z autobusu.

Státní smutek začal v 8:00 SEČ a potrvá 12 hodin. V době jeho trvání jsou vlajky na úřadech a dalších institucích tradičně staženy na půl žerdi, omezení platí pro hraní hazardních her. Slovenské televize upravily svůj program, ze kterého vyřadily zábavní pořady.

Tragická nehoda se stala na silnici první třídy u Nitry. „Je to mimořádně smutná událost, nemluvě o tom, že zemřely děti. Tento týden byl mimořádně tragický, protože zemřeli lidé nejen na této silnici, ale i na jiných místech Slovenska,“ řekla novinářům Čaputová.

Ve středu také přišly o život tři ženy v rozvodněné řece ve městě Revúca na středním Slovensku, když se pokusily zachránit před záplavami psy z útulku. Podle slovenské policie v tento den, který byl letos v zemi pod Tatrami zatím nejtragičtější, při jiných dopravních nehodách zemřeli dva lidé, další dvě osoby srazil vlak a policie zaznamenala i pět sebevražd.

Slovensko si připomíná oběti tragické dopravní nehody u Nitry. Zde vyjádřila soustrast a pokoru slovenská prezidentka společně s premiérem.Slovensko si připomíná oběti tragické dopravní nehody u Nitry. Zde vyjádřila soustrast a pokoru slovenská prezidentka společně s premiérem. | Facebook Zuzany Čaputové

Zmíněná kolize nákladního auta a autobusu, jejíž příčina zatím není známá, se zařadila k nejtragičtějším dopravním nehodám na Slovensku. Státní smutek vyhlásila země také například v roce 2009 po havárii autobusu a vlaku na středním Slovensku, která si vyžádala rovněž 12 mrtvých.

Před pietou za oběti středeční dopravní nehody Slovensko naposledy drželo státní smutek v říjnu roku 2016, a to v den státního pohřbu svého bývalého prezidenta Michala Kováče.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ccir ( 15. listopadu 2019 22:59 )

Chorý zemiak! Z toho príspevku trčí závisť a nenávisť! Švejk - Tivolák...

cesky_novinar ( 15. listopadu 2019 17:04 )

a nejsi ty debilouš ? totální pitomec

cesky_novinar ( 15. listopadu 2019 15:59 )

účelová teatrální gesta čobolice Čaprdlové v čobólii při bouračkách zemřou stovky lidí ročně, ti noname čobolíci však komediantku Čaprdlovou vůbec netankují

BABISE_NECHCEME ( 15. listopadu 2019 14:50 )

Třicet let po sametové revoluci nemáme moc důvodů k optimismu. Justice i veřejnoprávní média jsou v ohrožení a prezident nerespektující Ústavu slibuje premiérovi v obrovském střetu zájmů prezidentskou milost, bude-li to třeba.

Nejvážnějším důvodem k nespokojenosti je však pokračující obrovský střet zájmů našeho premiéra. Místo aby sloužil občanům, stará se o vlastní prospěch. Andrej Babiš zneužívá svou mediální moc, aby si získal a udržel moc politickou. Následně zneužívá moc politickou, aby podpořil svůj byznys a ještě se nestydí prohlašovat, že na svěřenské fondy, v jejichž kontrolní radě sedí jeho manželka a blízcí přátelé, nemá žádný vliv.

Z těchto důvodů dáme Andreji Babišovi na Letenské pláni ultimátum.

Buď k určitému datu vyřeší svůj střet zájmů, zbaví se Agrofertu včetně médií a odvolá Marii Benešovou z funkce ministryně spravedlnosti, anebo ať odstoupí z premiérské funkce. Pokud tak neučiní, vypukne další vlna demonstrací! Nepolevíme, dokud Andrej Babiš neodstoupí!
Více zde:
http­s://ww­w.fa­cebo­ok.co­m/even­ts/le­tensk%­C3%A1-pl%C­3%A1%C­5%88/l­etn%C­3%A1-2-znovu-za-demo­kraci­i/1256­591841­179864/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud