Kolaps na silnicích a stovky tisíc lidí bez proudu: Bouře Amélie zasáhla Francii

Autor: ČTK, tva - 
3. listopadu 2019
15:27

Jihozápad Francie v noci na neděli zasáhla bouře Amélie, která kvůli mimořádně silnému větru dosahujícímu rychlosti až 160 kilometrů v hodině a intenzivním srážkám ochromila život zejména v regionech u pobřeží Atlantiku. Informovala o tom agentura AFP. Vítr kácel stromy, které zablokovaly řadu místních silnic. Kvůli poškozeným sloupům elektrického vedení zůstalo bez proudu na 140 000 domácností. Silný déšť a vítr trápí i severoitalský region Ligurie.

Bouře nejvíce zasáhla francouzské departementy Pyrénées-Atlantiques, Landes, Gironde a Dordogne. Nejsilnější poryvy větru zaznamenali meteorologové v noci, přes den se má bouře pomalu pohybovat na východ a vítr bude ztrácet na síle.

Hasiči už v noci vyjížděli ke stovkám popadaných stromů, které na mnoha místech zablokovaly silnice i železniční tratě. Distribuční společnost Enedis uvedla, že proud dočasně nefunguje ve 140 000 domácnostech, dodávky se ale budou postupně obnovovat.

Nevycházejte z domu, varovala starostka

S nepříznivým počasím se potýká i italský region Ligurie. Městečko Sestri Levante zasáhly přívalové deště a vítr s poryvy až 166 kilometrů v hodině. Starostka varovala obyvatele, aby během dneška (neděle) raději vůbec nevycházeli.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud