Velkou Británii zasáhl obří blackout. Stojí vlaky, potíže jsou na letištích

 (Autor: EPA)
Autor: ČTK - 
9. srpna 2019
19:48

Londýn a další části Anglie a Walesu v pátek večer postihl rozsáhlý výpadek proudu, který způsobil problémy na silnicích a na železnicích. Informovala o tom britská média. Podle anglické distribuční společnosti UK Power Networks výpadek způsobilo selhání celostátní rozvodné sítě. V Londýně podle tamního dopravního podniku přestaly fungovat některé semafory, problémy hlásí londýnské metro i státní železniční dopravce Network Rail.

„Máme zprávy o výpadku proudu, který zasahuje velkou část Londýna a jihovýchodu (Anglie). Domníváme se, že toto je způsobeno selháním sítě National Grid, které ovlivňuje naše zákazníky,“ uvedla firma UK Power Networks na twitteru.

Problémy ohlásila také společnost Western Power Distribution (WPD), která dodává elektřinu spotřebitelům na jihozápadě Anglie, v regionu Midlands a ve Walesu. „Aktuálně se potýkáme s významným problémem v národní elektrické infrastruktuře,“ uvedla WPD na twitteru krátce po 18:00 SELČ. O hodinu později informovala, že dodávky byly u všech jejích odběratelů obnoveny.

Televize Sky News uvedla, že vlaky směřující z Londýna a do britské metropole kvůli výpadku nabíraly zpoždění a některé spoje se rušily. Na několik desítek minut byl úplně zastaven provoz metra na lince Victoria Line.

Pasažéři na letišti ve městě Newcastle zpravodajskému webu BBC řekli, že na místě vypadl proud asi na 15 minut. Letiště Heathrow, Gatwick a Luton, která leží v okolí Londýna, ale údajně problém nepostihl.

flesch2z ( 10. srpna 2019 10:54 )

To chce víc elekromobilů, elektrosanitek, elektroletadel, elktrosítí, internetových sítí, elekrovšeho, ať se v EU do té pr.de.le dostaneme o hodně dřív. Pak si o tom můžete přes mobil s někým povídat, dokud vám neklekne i baterie v mobilu. A jestli vás z toho klepne pepka, tak se můžete spolehnout na jen jedno, že se ani lékař, ani léky k vám nedostanou v čas. Nic, bude tma, jak v pr.de.li.

50na_krku ( 9. srpna 2019 20:42 )

Tam ani po smrti!

offline ( 9. srpna 2019 20:20 )

Anglie je již dávno úrovní veřejného zdravotnictví, veřejného školství, bezpečnosti, veřejné dopravy, složením obyvatelstva, a obecně rozpadající se infrastrukturou na úrovni rozvojové země. Po odchodu z EU odejdou i ti převážně asijští investoři, kteří tam ještě něco fyzicky vyrábí a ekonomiku asi zachrání bankéři z City a na druhé straně orientální bazary a tržiště a afričtí dealeři drog. Hrozná země...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud